logo

trugen jacn

ÇKP LİDERİ Xİ’DAN UTANMAZ BİR YALAN DAHA ; UYGURLARIN MUTLULUK SEVİYESİ YÜKSELİYOR

Fotoğraf açıklaması yok.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)


Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Çin hükumetinin Uygurlara karşı uyguladığı sistematik soykırımı görmezden gelerek, Doğu Türkistan’da mutluluk seviyesinin arttığını öne sürdü.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Komünist Parti’sinin konferansında yaptığı konuşmada, ‘eğitim kampları’ adı altında Uygurları toplama kamplarında tutmalarını, partinin yeni dönemde Doğu Türkistan’ı yönetme stratejisinin tamamen doğru olduğunu gösterdiğini ve bunun uzun vadeli bir yaklaşım olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Jinping, açık bir biçimde toplama kampları için ‘Uygurları Çin’i anlama konusunda eğitmenin ve ‘doğru bir perspektif’ edinmelerini sağlamanın gerekli olduğunu’ ifade etti.

Birleşmiş Milletler ve birçok uluslararası STK raporlarına göre ise Pekin yönetimi bölgede bir milyondan fazla Uygur ve Müslüman azınlıklarını eğitim programları adı altında toplama kamplarında tutuyor.

Kaynak : https://www.tamgaturk.com/haber/xi-jinpingden-dalga-gecer-gibi-aciklama-dogu-turkistanda-mutluluk-seviyesi-yukseliyor-18266.html?fb

Share
250 Kez Görüntülendi.