logo

trugen jacn

ÇKP FAŞİZMİNİN KATLİAM ORTAĞI PERİNÇEK DOĞU TÜRKİSTAN HİYANETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Doğu Türkistan’da Gaspçi,Sömürgeci ve Soykırımcı ve işgalci bir yabancı güç olan ÇKP Faşizminin Türkiye’deki baskı,zulüm ve soykırım ortağı Doğu Perinçek,Doğu Türkistan Türklerine yönelik alçakça ihanetlerini arsızca devam ettiriyor. Çin’in katliam ortağı Perinçek, katıldığı bir tv.programında bu kez İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’da kurduğu Çin tipi Nazi/Toplama kamplarını Köy Enstitüleri’ne benzeterek aşağılık yalanlarına bir yenisini daha kattı. Habertürk Tv.da İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile Doğu Perinçek arasında Doğu Türkistan tartışması yaşandı. İYİ Parti Milletvekili Yavuz ise,Perinçek’in bu heyezanlarına sert şekilde tepki gösterdi.

İyi Parti: Süleyman Soylu 'bundan daha kötüsü olamaz' dedirtti

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Habertürk’te yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında Doğu Türkistan gerginliği yaşandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’nun karşı karşıya geldiği programda Perinçek Çin’in Doğu Türkistanlılara yönelik kurduğu toplama kamplarını Köy Enstitüleri’ne benzetti.

Doğu Türkistan meselesini Doğu Perinçek’le konuşmayacağını söyleyen Ağıralioğlu, “Mezvuyu konuşma şeklinde bizim ona müşterek bir cümle kurabilmemiz mümkün değil. Doğu Türkistan Türk toprağıdır. Oradaki 35 milyon Türk bizim kardeşimizdir” dedi.

Herkese terörist diyen Perinçek: Öcalan bana tarladan gelincik toplayıp  verdi, ne yapsaydım?

Perinçek: Siz bu kafayla iktidar olamazsınız

Perinçek’in bu sözlere “Siz Türkiye’yi yönetemezsiniz. Bu kafayla ve hiçbir zaman Türkiye’de iktidar olamazsınız. Doğu Türkistan Türk toprağıdır dediğiniz zaman Türkiye’yi berbat edersiniz. Çin Halk Cumhuriyeti’nin toprağı. Birisi de kalkar ‘Kürdistan Türkiye toprağı değil’ der. Siz ‘Doğu Türkistan Türk toprağıdır’ dediğiniz zaman sizi Türkiye’de kimse hükümet yapmaz” şeklinde cevap verdi.

Yılmaz: O kamplarda gardiyanlar var

Programın moderatörü Didem Arslan Yılmaz, Çin’in 1 milyon Uygur Türk’ünü toplama kamplarında tuttuğunu hatırlatması üzerine Perinçek bu iddiaların yalan olduğunu iddia etti.

Toplama kamplarını Köy Enstitülerine benzeten Perinçek, “Dil öğreten, meslek öğreten kamplar” dedi. Yılmaz’ın “O kamplarda gardiyanlar var, güvenlik güçleri var” sözleri üzerine “Öyle bir şey yok” diyen Perinçek, Çin’in IŞİD’e karşı mücadele ettiğini öne sürdü.

Perinçek Mao'nun Kızıl Muhafızı

Ağıralioğlu: Kamplara giriş mecburi, çıkış yasak

Yavuz Ağıralioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

Kamplara giriş mecburi, çıkışı yasak. Röportaj yapılacıağı zaman bu röportajlara konu olanların dışarıdaki aileleri tehdit ediliyor. Çocuklar var. Tayyip Bey’in bu sessizliğini ona yakıştıramadığım için söylüyorum. Bu bizim için şöyle bir meseledir. Sümeyye kızımızı, Tayyip Bey’in kızını, ya da evladı Bilal’i bir tarafa koysunlar, altından da dağ etsinler bir tarafa. Altından dağa gözü düşer mi Tayyip Erdoğan’ın. Düşmez. Hükümetteki arkadaşlarımıza söylüyorum, dünyanın bütün finans imkanları, kanalı finanse edecek imkanları getirsinler, çocuklarını bir tarafa koysunlar. Çocukları mı kanalı yapacak finansman mı deseler çocukmarını tercih ederler. Bizim orada tercihimiz türklerdir, kardeşlerimizdir.

Kaynak : Independent Türkçe 

Share
366 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ