logo

trugen jacn

ÇİNVİRÜSÜ COVİD-19’U DÜNYAYA BULAŞTIRAN ÇİN, BULDUĞU AŞISINI FAHİŞ FİYATLA SATIYOR

Nurettin Şenemre

Nurettin ŞENEMRE

Çinlilerin istilacı politikaları hiç bitmez. Uygur Türklerine eziyet ederler. Onları yok etmeye çalışırlar. Dünyaya saldırırlar. Ucube ucube mal satıp para kazanırlar.

Koronavirüs ilk Çin’de çıktı. Dünyaya oradan yayıldı. Sonra aşıyı da Çin buldu. Şimdi aşı satıyor.

Çin’in nüfusu bir buçuk milyara yaklaşmasına rağmen bunlar kendi nüfuslarına yetecek kadar aşı üretebildiler mi? Kendi nüfuslarının %60’ını aşılayacak kadar da çalışma yapıyorlar mı?

Trump ‘Virüsü Çin bulaştırdı’ diyerek onları suçlamış vakaları gizlemekle itham edip bunun hesabını vermeleri gerektiğini söylemişti. Eee doğru söyledi. Çin’de vakalar epey düşmüş durumda.

Vakalar düştü diye Çinliler aşılanmayacak mı? İnsanlarımızda da Çin aşısı konusunda tereddütler var. Televizyonlardaki yorumculara baktığınızda bunları görebiliyorsunuz.

Öyle ya Çin’in en az 700-800 milyon kendi nüfusunu aşılaması gerekmiyor mu? Aşının güvenilirliğini uzmanlar bilir, onlar söyler. O zaman insanın içi rahatlar, burada bir sıkıntı yok.

Sıkıntı Çin’in hastalığın bulaşmasını engellemek için Dünya Sağlık Örgütü’ne bilgi vermemesi aradan epey bir zaman geçtikten sonra bunu açıklamasıdır.

Asya’nın ve dünyanın en büyük ülkesi olan Çin’de ticari faaliyetler nedeniyle ülkenin her yerine dışarıdan turist geliyor. İş Adamları geliyor. Yani hava alanları vızır vızır işliyor. Madem bu virüs Çin’de görüldü, neden bir açıklama yapıp gerekli tedbirlerin sağlanması için gereğini yapmadılar? Çin mallarına vatandaş da güvenmiyor. Ucuz olduğu için bir kalitesi falan da yok.

Dolayısıyla dünyanın kafasında Çin ile ilgili olumlu bir imaj da bulunmuyor. ‘Bunlar koronayı bilerek yaydılar şimdi de aşı satıp para kazanıyorlar’ diye iddiada bulunan insanlara ne diyebilirsiniz ki?

KAYNAK : https://golcukhaber.com.tr/2020/11/virus-cinde-cikti-cinden-bulasti-cin-asiyi-buldu-cin-asi-satiyor/?fbclid=I

Share
311 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ