logo

trugen jacn

ÇİN,TOPLAMA KAMPLARINA HAPSETTİĞİ UYGURLARIN ORGANLARINI ZENGİNLERE SATIYOR

Çin’in Doğu Türkistan’da kurduğu toplama kamplarında hapsettiği Uygur Türklerinden zorla aldıkları organlarını, Pekin’de kurulan canlı organ nakil merkezlerinde BAE, Suudi Arabistan gibi ülkelerin zenginlerine fahiş fiyatlar karşılığı naklettikleri bildiriliyor.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin Kominist Hükümeti’nin terörle mücadele ve ulusal entegrasyon faaliyeti olarak adlandırdığı mücadele kapsamında toplama kamplarında kapatılan Doğu Türkistanlıların organlarının zorla alındığı iddia edildi.

Referans Medya’nın haberine göre; Başkent Pekin’de Müslüman Türkler’den alınan organlar Körfez ülkelerinden gelen zenginlere ‘helal’etiketiyle naklediliyor. Bu amaçla açılan organ ticareti merkezleri, çektikleri tanıtım filmleriyle pazar payını artırmaya çalışıyor. Doğu Türkistan Marif Derneği sözcüsü Abdulehad Er, son 2 yılda binlerce kadın, erkek, çocuk, genç ve yaşlı Uygur’un organları zorla alındı ve Kominist Hükümete yakın şebekeler tarafından Arap ülkelerinden zenginlere astronomik rakamlara satıldı’ diye konuştu. İlk defa görüntülendiOrgan ticaretine yönelik iddialar bir çok kez gündeme geldi ve bu yönde yapılan haberler Çin makamları tarafından ısrarla reddedildi. Başkent Pekin’de faaliyet yürüten Touşen ta isimli bir organ nakil merkezi kirli ticaretin boyutlarını gözler önüne serdi. Referansmedya.com’un ulaştığı video filminde İngilizce konuşan ve isminin Kendy olduğunu söyleyen Çinli, yapılmakta olan organ satışının detaylarını anlatıyor.

TANITIM MESCİTTEN BAŞLADI

Kendy isimli görevli tanıtımına ikinci katta dediği mescit kapısından başlıyor. Hastaların gönül rahatlığı ile tedavi olmaları için her ayrıntıyı düşündüklerini söyleyen Çinli kadın, ‘’Buraya gelen Müslüman hastalarımız ibadetlerini burada yapıyorlar buyrun bir bakın. Yine ikinci katta mescidin yanında büyük bir dinlenme odamız var. Hastalarımız ibadetlerini yaptıktan sonra gelip burada, dinleniyor, kahve çay içiyor ve birbirleriyle sohbet ediyor. Burada arkamda ise Müslümanlar için bir kantin var buraya tedavi için gelen Müslüman hastalarımız buradaki kendileri için hazırlanan yemeklerin tadını çıkarıyor’’ ifadelerini kullanıyor. Abdulehad Er, Doğu Türkistan’da 300’den fazla mescidi zorla kapattıran Çin’in bu organ tüccarlarına mescid izni vermesini para kaygısı ile sergilenen ikiyüzlülük olarak nitelendirdi.

NAKİL YAPILAN ZENGİN ARACILAR KONUŞTURULDU

Kendy isimli tanıtım elemanının konuştuğu böbrek nakli yapılan genç Arap, ‘’Çin’deki merkeze ilk geldiğimde ak yuvarlarımın sayısı 450 idi, şimdi 300’e düştü, yileşiyorum. Burada kök hücre tedavisi gördüm. Önce Allah’ın sonra bu hastanenin sayesinde çok şey daha iyi oldu. Şimdi böbreklerim çok daha iyi durumda. Elhamdulillah’’ diyerek tanıtım görevlisine sarılmak istiyor. İsminin Muhammed Abbas olduğunu belirten bir diğer Arap müşteri ise, ‘’Çok iyi bir hastanede tedavi görüyorum. Hastanede değil kendimi evimde gibi his ediyorum. 2 haftadır buradayım. Birinci hafta sonundaki testlerim iyiydi. Bugün de test verdim daha iyi çıkacak inşaAllah. Hastane hizmetler açısından oldukça tetmin edici’’ sözleriyle verilen hizmeti anlatıyor. Uygur Türklerinden zorla alınan organların yüzbinlerce dolara Arap zenginlere nakledildiği belirtiliyor.

Kaynak: Çin’de Türklerin organları Körfez’in zenginlerine satılıyor (Video haber) ( Türkçesi : karar.com)

Etiketler: » » » » » » »
Share
326 Kez Görüntülendi.