logo

trugen jacn

ÇİNLİ VİROLOG DR.Lİ : ÇİN’İN GİZLEDİĞİ ÇİNVİRÜSÜ GERÇEĞİNİ ANLATMAK İÇİN KAÇTIM !

Dünyadan gelen vak’a ve ölüm sayıları korku yaratmaya devam ederken Çinli bir bilim insanının yaptığı açıklamalar dünyayı şoke etti. “Dünyaya bunu anlatabilmek için ülkemden kaçtım” diyerek açıklama yapan Hong Konglu bir bilim insanı Li-Meng Yan ABD’nin Fox News kanalına yaptığı açıklamasında ülkesi Çin’den neden ve niçin kaçmak zorunda kaldığını itiraf etti.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çinli viroloğunDr. Yan’ın Çirvirüsü Covid-19 ile ilgili açıklaması kan dondurdu: “Dünyaya bunu anlatabilmek için ülkemden kaçtım”

Dr. Li-Meng Yan, koronavirüs salgının ortaya çıktığı günlerde Hong Kong Halk Sağlığı Okulu’nda çalışan bir virologtu. Çin’in Covid-19 salgınıyla ilgili gerçekleri saklamaya çalıştığı ve koronavirüsün yayılmasında dünyaya geç bilgi verdiğine dair iddialar salgının başından beri biliniyordu. Dr.Li-Meng Yan, salgın hastalıklarla ilgili araştırma yaptığını ancak amirlerinin bulduğu önemli verileri görmezden gelerek saklamaya çalıştığını iddia etti. Salgın hastalıkları araştırma ekibinde yer alan ve salgının ilk görüldüğü 2019 yılının Aralık ayında Wuhan’a giden ilk ekipten olan Dr. Yan, virüsün insandan insan bulaştığı yönündeki bulgulara ilk ulaşanlardan biri oldu. Ancak bu Çinli bilim insanı bu çok önemli bilginin Çin Komünist Partisi yetkilileri ile bağlı kendi amirleri tarafından saklanarak gizlendğini söyledi.

Dr.Yang Çin’in Gizlediği Gerçekleri İfşa Etmek İçin ABD’ye Gittim

Dr. Li-Meng Yan Fox Tv.kanalına yaptığı açıklamalarında şunları ifade eiyor ; ” Çin’de bu yaşadıklarından sonra Hong Kong’dan ayrılarak ABD’ye gittim ve bu kaçışı Çinvirüsü Covid-19 saygınını dünyaya duyurabilmek için gerçekleştirmak istedim. Çin hükümetinin Hong Kong Üniversitesi’ndeki çalışmalarını engellediğini, dışarıdan gelen uzmanların araştırma yapmasına da izin vermeyerek gerçekleri sakladığını söyleyen bilim insanının bu açıklamaları büyük yankı ve ses getirdi.

Dr. Li-Meng Yan, televizyon yayınındaki açıklamasında ‘Çin’in benim gibilere ne yaptığını çok iyi bildiğim için ABD’ye kaçmak zorunda kaldım’ dedi.

Dr.Li-Meng Yan şu anda ABD’de güvenlik gerekçesiyle kimsenin bilmediği bir yerde gizlenmeye devam ediyor.

Dr.Yan’in Açıklamaları Korkutucu

Çinli bilim insanı yaptığı açıklamalarda virüsle ilgili korkutucu bilgiler de verdi. Ülkesine bir daha asla geri dönemeyeceğimi biliyorum diyen Dr. Yan, virüsün düşündüğümüzden daha ölümcül olduğunu ve daha önceki bilgilerimizle virüsle mücadele etmenin zor olduğunu anlattı .Dr. Yan ‘Çin’in ölüm sayılarını bugüne kadar nasıl gizlemiş olabileceğini bir düşünün. Şu anda bir aşı bulabilmiş değiliz, bu yakında da gerçekleşmeyecek. Yapabileceğimiz tek şey çok dikkatli olup kendimizi, sevdiklerimizi ve etrafımızdakileri virüsten korumalıyız.

‘Aşıdan bir mucize beklemek yerine virüsün kökenini ve nasıl ortaya çıktığını ortaya çıkarmamız şart. İşte dünyaya bunu anlatabilmek için ülkemden kaçtım. Li-Meng Yan’ın bu iddiaları karşısında Hong Kong’da çalıştığı üniversiteden de cevap geldi.

Çin,Dr. Li Meng Yan’ın Açıklamalarını İnkar Ediyor

ÇKP. benzer konularda ortaya atılan iddiaları araştırmak ve gerçekleri ortaya çıkararak toplumu bilgilendirmek yerine hen zaman yaptığı gibi inkar ve yalanlama yolunu seçiyor. Dr. Li-Meng Yan’ın iddialarını yalanlayan üniversite çalışmaların ört bas edilmediğini duyurdu ve sorumluluğu reddetti.

Kaynak : https://www.hurriyet.com.tr/galeri-son-dakika-haberler-cinli-virologun-koronavirus-aciklamasi-kan-dondurdu-dunyaya-bunu-anlatabilmek-icin-ulkemden-kactim-41564661/25

Share
348 Kez Görüntülendi.