logo

trugen jacn

ÇİNLİ İŞGALCILARCA ANNESİ,EŞİ VE 2 YAVRUSU REHİN ALINAN ÖMER FARUH, YARDIM BEKLİYOR

Doğu Türkistanlı İş adamı Uygur Türkü olan Ömer Faruh ve Ağabeylerinin ortak olduğu Şirketi Ankara’da milyonlarca dolarlık yatırımla bir sağlık tesisi kurdu. Ağabeyi işlerinin takibi için gittiği ülkesinde Türkiye’ye yatırım yaptığı için Çinli işgalcılarca tutuklanarak Çin Nazi Kamplarına hapsedildi.Yaşlı ve engelli Annesi, eşi ve 2 küçük kızının ise pasaportlarına el konularak rehin alındı. 4 yıldır,kendilerinden hiç bir şekilde haber alamıyor. Ömer Faruh rehin tutulan ailesnin serbest bırakılması ve Türkiye’ye yanına gelebilmesi için “T.C.Devletimiz Bizim Babamız. Ben de Devlet Babamızdan Yardım Bekliyorum.” sözleri ile mağduruyitu uçun devletten yardım bekliyor.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşanan Türklerin acılar yürekleri parçalıyor. Milyonlarca insan Çin’in toplama kamplarında işkence görürken bir o kadarı da vatanlarından uzakta ailelerinin acısı ile yaşıyor. Doğduğu topraklardan çok uzakta olan, ailesinin ve vatanının hasretini çeken, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Uygur Türkü Ömer Faruh, yaşadığı acıları Millî Gazete’ye anlattı. Türkiye’yi baba gibi gören, abileri, engelli annesi ve çocuklarından yıllardır haber alamayan Faruh, Ankara’dan yardım bekliyor.

Çin güçlerinin mezalimi altındaki Doğu Türkistan’da yaşanan acılar yürekleri parçalıyor. Çin’in toplama kamplarında milyonlarca insan bulunurken bir o kadarı vatanlarından çok uzakta ailelerinin acısı ile yaşıyor. Doğduğu topraklardan çok uzakta olan, ailesinin ve vatanının hasretiyle yanıp kavrulan Uygurlu Ömer Faruh, yaşadığı acıları Millî Gazete’ye anlattı.

Uygur Türkü Faruh, Çin'deki ailesinden yıllardır haber alamıyor

Senelerdir Kızlarından Haber Alamıyor

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Uygur Türkü Ömer Faruh’un acılarla dolu hikâyesi yürekleri sızlatıyor. 2016 senesinde ticaret yapmak üzere Türkiye’ye gelen Faruh’un abileri Türkiye’de yatırım yaptıkları gerekçesiyle Çin zulmüne maruz kaldı. Çin güçleri, söz konusu nedenden dolayı Ömer Faruh’un ağabeylerini toplama kampına aldı. Aile fertleri toplama kampında olan Ömer Faruh’un diğer bir acısı da engelli annesi ve çocuklarıyla ilgili. Türkiye vatandaşı Uygur Türkü Faruh, engelli annesinden ve dört ile beş yaşlarında olan iki kızından da uzun zamandır haber alamıyor. Engelli annesinin ve çocuklarının nerede ve ne durumda olduklarını bilmeyen Ömer Faruh, yaşadıkları durumdan dolayı hanımının gözlerinden yaşın eksik olmadığını belirtiyor. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na başvuran Ömer Faruh, Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği’nin kendisi için girişimde bulunduğunu fakat Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan dört aydır bilgi gelmediğini söyledi.

Ankara’dan Yardım Bekliyor

Çin zulmü altındaki ailesinden haber alamayan Ömer Faruh, Türkiye’deki yetkililerden bir talepte bulunuyor. Türkiye’yi baba gibi gördüğünü ifade eden Ömer Faruh, kızlarının Türkiye’ye getirilmesini ve aile fertlerinin Çin zulmü altından kurtarılmasını istiyor. Ömer Faruh, konuya ilişkin olarak, “Ben bir Türkiye vatandaşı olarak Türkiye Cumhuriyetimizden kızlarımın Türkiye’ye getirilmesi için gerekli girişimlerde bulunmasını, Türkiye’ye yatırım yaptığı için suçsuz yere hapse atılan abilerimin Çin’in karanlık zindanlarından kurtarılıp Kızılcahamam’daki yatırımlarına devam etmesi için diplomatik girişimlerde bulunmasını talep ediyorum. Aynı zamanda memleketteki annem ve kız kardeşlerimle normal iletişimimizin sağlanması için gerekli adımların atılması istiyorum” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak : http://www.muslimport.com/haberdetay/turkiyeyi-baba-gibi-goruyoruz/2148?fbclid=I

Share
257 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ