logo

trugen jacn

ÇİN,TOPLAMA KAMPLARINDA TUTUKLU UYGURLARI İŞKENCE İLE FELÇ VE SAKAT BIRAKIYOR

Çin İşgal Yönetimi Nazi Diktatörü  Hitler’den ilham ve örnek alarak 5 yıldır Doğu Türkistan’da uyguladığı Çin tipi Nazi/Toplama Kamplarına hapsettiği Uygur Türklerini baskı,zulüm ve çeşitli Çin işkenceleri ile   felç ve sakat bırakıyor. Gözlemciler  İşgalci,Sömürgeci ve Soykırımcı ÇKP’nin  soykırım cinayetlerinde Nazileri  onlarca kat geçtiğini  belirterek : ” Çin’in bu ve benzeri zulüm ve  vahşet  uygulaması, Uygurları  toptan Soykırımla yok etmek projesinin acımasız bir parçası  ve örneğidir.” açıklamasında bulundular.   

Türk medyasından tam sayfa Çin propagandası: Uygur Türklerine zulmü...

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Doğu Türkistan’da Çin yönetiminin baskı ve asimilasyon örneklerine ait belge ve açık kanıtlar her geçen gün  ifşa ve su yüzüne   çıkmaya devam ediyor. ÇKP’nin İşgal güçleri  Uygurları Çoluk çocuk, genç yaşlı demeden toplama kamplarına atmayı sürdürüyor. Çin tipi Toplama Kamplarına kapatılan Doğu Türkistanlıların, kamplardan adeta “cesetleri” çıkıyor. Uygur aktivistlerin son dönemde paylaştıkları videolardan birinde Çin’in insanlık dışı zulüm ve işkenceleri sonucu felç ve sakat bırakılan  iki yaşlı Uygur Türkünün  ailelerine teslim edildiği ve  bu zavallı Uygurların kısa bir süre sonra hayatlarını kaybettikleri bildiriliyor.

Video görüntülerde, İşgalci  Çin’in toplama kamplarında hapsettiği Uygurlar,Kazaklar ve diğer Türklere yönelik  soykırım ve insan hakları ihlalleri açıkça görülüyor.

Çin’in Doğu Türkistan’da toplumun her kesiminden insana karşı işlediği soykırım fiilleri, bütün bir halkın kitlesel olarak yok olması tehlikesini ortaya koyuyor. Çin’in yaygın sosyal medya platformlarında da paylaşılan görüntülerde, kamplardan çıkan insanların vahim durumları net bir şekilde görülüyor. Doğu Türkistan’da çekildiği ileri sürülen görüntüler, Çin’in vahşet derecesindeki insan hakları ihlallerinin delili niteliğinde.

DOĞU TÜRKİSTAN’DA KAMPTAN ÇIKANLARIN BAŞINA BUNLAR GELİYOR!

Kırım Haber Ajansı(QHA)’nin yayınladığı bu görüntüler Doğu Türkistanlı aktivistler tarafından sosyal medya’da paylaşılmış olup,  videolardan birinde,  Çinli işgalcıların ağır işkenceleri sonucu felçli ve sakat  bırakılan  Doğu Türkistanlı karı kocanın  serbest bırakıldıktan   kısa bir süre sonra evlerinde  hayatlarını kaybettikleri görülüyor.

İşte Doğu Türkistan’da çekildiği ileri sürülen o skandal görüntüler:

Share
1326 Kez Görüntülendi.