logo

trugen jacn

ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ  NAZİ KAMPLARINDAKİ İNSANLIK DIŞI CİNAYETLERİ ARALANIYOR !

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, yazı

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

ÇKP.Faşist- Komünist Diktatörlüğünün    Doğu Türkistan Türklerini baskı,zulüm,  etnik dönüştürme ve çeşitli soykırım uygulamaları ile bir an önce  toptan ortadan  kaldırarak yok etmesi için  Urumçi’ye özellikle  atadığı Tibet Canisi ve azılı Çin Faşisti Çin Cuvenggou’nun geçtiğimiz yıl  doğu Türkistan çapında  kurduğu Çin Nazi Kamplarındaki insanlık dışı vahşet uygulamalarına  ait çarpıcı bazı bilgiler ve haberler   yurt dışına ulaşmış bulunuyor.

Çin Nazi Kamplarındaki  bu Soykırım vahşetlerine ait en çarpıcı bilgiler geçtiğimiz yıl Türkiye’ye gelmeyi başaran  Abdurrahman Osman isimli bir Uygur Türkü tarafından açıklanmış bulunuyor. Abdurrahman Osman Özgür Asya radyosu başta olmak üzere   İngiliz yayın Kuruluşu BBC. Japon Tv. Ve diğer bir çok dünyanın önemli medya oranlarına yaptığı açıklamalar ile Doğu Türkisan’daki Çin Nazi Kamplarındaki ırkçı, ayırımcı ve  etnik dışlayıcı  içerikli Han şövenizmi ile Çin Faşizmine  ait carpıcı bilgiler açıklamıştır.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, yazı

Hasan  :  Çin Nazi Kamplarındaki Annemi,Eşimi ve 2 küçük Çocuğumu  Vurun  !

Özgür Asya radoyosuna açıklamalarda bulunan ve halen İstanbul’da yaşayan  Doğu Türkistanlı  Abdurrahman Hasan,geçtiğimiz yıldan beri Kaşgar’daki bir Çin Nazi Kampında tutulan 68 yaşındaki Annesi, 25 yaşındaki  eşi ve 6 ve 4 yaşındaki 2 çocuğunun her gün kendilerine uygulanan  psikolojik baskı,zulüm ve envaiçeşit Çin işkencesinden dolayı çok zor durumda olduklarını, bir yıldır kendilerinden haber alamadığını belirterek şöyle konuştu ; “Annem 30 yıl öğretmen olarak ÇKP.rejimine hizmet etti. Ben Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ile yaptığım ticaretten kazandığım  para ile Kaşgar’da 6 milyon Yuan harcayarak(yaklaşık bir milyon dolar) bir Okul yaptırdım.Ancak,bütün bunların karşılığı  Annemin,eşim ve 2 küçük çocuğumun Çin  Nazi Kamplarına kapatılması oldu.Ben hiç bir zaman siyaset ve politik her hangi bir düşünce veya eylem içerisinde bulunmadım. Ben de eğer  Memleketim Kaşgar’dan ayrılmamış olsa idim, ben de şimdi onların yanında olurdum  belki de yurt dışına sürekli seyahat ettiğim ve bir çok ülkede bulunduğum bahane edilerek öldürülmüş olacaktım. Ben Annem,eşim ve 2 çocuğumun  kurşuna dizilerek kaltledilimesini Çin yönetimine teklif ettim ve onlara  çağrıda bulundum. Normal’de hiçbir insan Annesi,eşi ve yavrularının öldürülmesini  asla istemez.Ama,ben Doğu Türkistan’daki Çinli işgalcıların Uygur Türklerine reva gördükleri  bu insanlık dışı  baskı,zulüm ve işkencelerini ve  Çin işkencesi olarak ünlenen Çin’in insanları acı çektirerek yavaş yavaş öldürme yöntemlerine dikkat çekmek için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Benim Annem,eşim ve çocuklarımı aslında Çin yönetiminin  kapattıkları bu Çin Nazi Kamplarında her  gün  aç-susuz bırakarak,normal yaşantıları engellenerek, psikolojik baskı ve işkence yapılarak onlarca kez öldürüyor. Ben ise bir yıldır,cehennem  hayatı yaşıyorum.Geceleri uyuyamıyorum. Çin Nazi Kamplarındaki Annem,eşim ve evlatlarımı düşünmekten  başka  hiçbir iş yapamıyorum.Onlar Doğu Türkiistan’daki Çin Nazi Kamplarında acı çekiyor.,B:una karşılık ben sığındığım 2.ana vatanım aziz Türkiye’mizde her türlü hak hukuk ve özgürlüklere sahip olarak huzurlu yaşamam gerekirken,  bun burada acıların en kötüsünü çekiyorum ve hayata tutunmaya çalışıyorum..

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, yazı

Dünya,Doğu Türkistanlıların Bu Feryatlarına Artık Kulak Vermelidir !  
Çin İşgal Yönetimi Doğu Türkistan köylere varana kadar kurdukları  “Kapalı Eğitim Merkezleri = Yipik  Terbiyeleş Merkezleri ”   adını verdikleri Çin Nazi Kamplarına kapattıkları Müslüman Türklere akla hayala gelmedik Çin işkencelerini uyguluyor. Doğu TÜrkistan alınan bilgiler ile sosyal medya üzerinden ulaşan bazı haberlere göre bu baskı ve zulümler şöyle ;

 1. Bu Çin Nazi Kamplarınaa kapatılan İnsanlar elleri ve ayakları kelepçeleniyor  ve bu  durumda iken, ellerinde yemek tabakları  ile yüksek sesle ve hep bir ağızdan Çin Komünist Partisini övücü,ÇKP.iktidarına minnet ve şükran ifade eden  sloganları Çince olarak söylemeye zorlanıyor.
 2. Çin Nazi Kamplarına kapatılımak için  getirilen  her  Müslüman Uygur  24 saat süre ile  ağaç bir sandalye üzerinde elleri ve ayakları bağlanmış durumda  hareketsiz olarak  oturtuluyor.  Bu cezalandırma süresi bazen 48- 72 saat  ve daha fazla olabiliyor.
 3. Çin Nazi kamplarındaki bu  Sandalyeli  cezalandırma sürecinde çok az yemek ve çok az su veriliyor.Bu suretle Müslüman Türk’ün açlık ve susuzluktan ölmemesi  sağlanmış oluyor.
 4. Bu Çin Nazi Kampındaki Türk mahkumlara her gün Çince olarak Mao, Cüce Deng,şimdiki ÇKP.’nin Nazi diktaröü Xijingping ve diğer Marksist  Çinli Liderlerin söylemleri  Çince olarak ezberletiliyor.
 5. Çince bilmeyenler bu sloganları hatalı olarak teleffüz ettiklerinde  kendilerine  hakaretler ediliyor,aşağılanıyor  ve çeşitli psikolojik ve fiziksek baskı ve işkenceler yapılıyor.
 6. Kutsal İslam dini ile milli değerlere hakeretler ettiriliyor ve inançlarını inkara zorlanıyor.Helal olmayan malzemelerden yapılan yemekler zorla yediriliyor.
 7. Etnik Çinliler gibi giyim ve kaşama zorlanıyor.Çince dans ettiriliyor. İnançlarına aytkırı olarak içki içiriliyor ve kadınlı erkekli dans ettiriliyor.
 8. Müslüman Hanıımların başörtüleri ve tesettürlü kıyafetleri çıkartılıp parçalanarak yok ediliyor. Onlara askılı ve dekolteli kıyafetler giydirilerek  açık havada spor ve dans ettiriliyor.
 9. Müslüman Hanıımlar cilt bakımı ve  makyaj   yapmaya zorlanıyor.
 10. ÇKP.iktidarını öven,dini ve milli değerleri eleştiren ve hakarete eden şarkılar  ezberletiliyor. Bu  ezberletilen  şarkılar her gün mecburi olarak söylettiriliyor.
 11. İşgalcı Çin yönetiminin bu Nazi Kamplarındaki baskı ve envaiçeşit Çin işkencelerine dayanamayanlardan intihar edenlerin sayısı her geçen gün yükseliyor.  Kendi canına kıyarak İntihar edenlerin cenazelere ailelerine gösterilmiyor ve  verilmiyor. Cenazenin kaldırılmasına Aileden en çok 4  kişinin katılmasına izin veriliyor.Cenazeler polis gözetiminde  gizlice ve gece saatlerinde defnediliyor
 12. Çin Nazi Kamplarında Müslüman Türklere zorla ezbertilen ve söylettirilen Cince şarkıların içerikleri ise şöyle ;
  “  Komünist partisi olmadan yeni Çin olamaz.
  Komünist partisi olmadan büyük Çin olamaz.
  Komünist partisi halk için hizmet eder.
  Komünist partisi bütün güçlüye büyük Çin’i kurtaracak.
  Komünist partisi gerçek özgürluk verdi.
  O halk için gerçek demokrasi getirdi.
  Komünist partisi Çin’in güneş işiğina doğru yürümesine liderlik yaptı.
  O büyük Çin için  sekiz yıldan fazla bir süre   mücadele etti.
  Halkın refahını de o sağladı.
  O düşmanı mağlup ederek, sağlam  mevziler
  O gerçek özgurluk yolunu yaptı.
  Komünist parti olmadan yeni Çin olamaz, “

NOT : Bu şarki sözleri Sosyal medya’daki  bu şarkı söyleme  görüntüden alınmış ve tercüme edilmiştir.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar

Türk-İslam Dünyası ve İnsanlık Alemi Doğu Türkistan’daki Bu Çin Soykırımına Dur Demeli !

 1. İşgalcı Çin Doğu Türkistan’da esir tutuğu Müslüman Türklerin dini inançlarına saldırırken,aşağlarken,hakeret ederken aynı zamanda İslam dinine inanmış ve bu dinin kutsal değerlerini korumakla yükümlü kılınmış bütün Müslümanların kutsallarına hakaretler etmekte, aşağılamakta ve saldırmaktadır.
 2. Çin’in Müslüman Türklere yaptığı bu hakaretler ve aşağlamalar aynı zamanda bütün Müslümanlara yapılmış demektir.Dini inançlarımıza göre de bu durum öyle kabul edilmektedir.
 3. .Artık Türk-İslam dünyası üzerindeki ölü toprağını çırpmalı,ayağa kalkmalı ve İşgalcı Çin’in bu kutsal inançlarımıza ve değerlerimize yaptığı hakaret,aşağılama ve saldırılarına karşı dur demelidir !
 4. Türk-İslam dünyası  ve uluslar arası toplumÇin’den gelecek bir kaç milyonluk manffat uğruna Doğu Türkistan’daki bu baskı zulüm,kutsal islama hakaret,aşağılama ve saldırılara karşı görmeme,duymama ve ses çıkarmama  gibi utanç verici bu  saçmalıklarına bir an önce son vermelidir !
 5. Türkiye Cumhuriyeti devletimiz Doğu Türkistan’daki insanlık trajidesini insan hakları ve uluslan arası hukuk çençevisenide ele almalı ve uluslar arası platformlara taşımalıdır.
 6. Bağımsiz uluslar arası Teşkilatlarının  kuracakları ortak   İnceleme ve Gözeteleme gurubu  Doğu Türkistan’a kalıcı olarak  görev yapmalı ve Müslüman Türklerin çiğnenen temel insanı hakları ile uluslar arası anlaşmalardan doğan insani ve temel  hak ve hukuklarını korumalı ve garanti altına almalıdır
 7. Türk-İslam dünyası  ve insanlık onurunu korumakla görevli Uluslar arası toplum bu insanı meseleyi   şimdiye kadar tek başına omuzlayan,yorulan ve takati kesilen  çaresiz Doğu Türkistanlıların omuzlarından almalı ve bütün Türk – İslam dünyasının  ve uluslara arası toplumun meselesi olarak kabul etmelidir.
 8. Doğu Türkistan sorunu  Türk-İslam dünyasının ve  bütün insanlığın  ortak bir davası haline getirilmelidir.
 9. Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan genelinde kurdukları Çin Nazi Kampları öncelikle ve ivedilikle kapatılması sağlanmalıdır.
 10. Diaspora’da yaşayan Doğu Türkistanlılar ve onların kurdukları Kurum ve Kuruluşlar bu davanın uluslar arası bir mesele haline getirilmesi  için  gerekli alt yapısını oluşturmak  noktasında   “ Fikirde-İşte –Harekette Birlik – Merkezlik “  konumuna bir an önce geçmelidir

Share
2578 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ