logo

trugen jacn

ÇİN,DOĞU PERİNÇEK VE UYGUR TÜRKLERİ


Dünyanın süper güçleri arasında bulunan Çin Komünist Hükümetinin, Vatan Partisi ve Genel Başkanları Doğu Perinçek‘e olan sempatileri akıllarda birçok soru işareti bırakıyor. Bu ilişkilerin yanı sıra Vatan Partisi’nin tüm yayın organlarının Uygurlara yönelik saldırıları, bu soru işaretlerinin sayısını bir hayli artırıyor.

Kendi Ülkesinde Rağbet Görmeyenler Çin Tarafından El Üstünde Tutuluyor

Kendi ülkelerinde girmiş oldukları seçimlerde %1 oy oranına sahip olamayan Vatan Partisi ve yetkililerinin dünyanın süper güçlerinden birisi olan Çin Devleti nezninde ağırlanması ve el üstünde tutulması, oldukça dikkat çekici bir durum olarak karşılanıyor. Bunun yanı sıra Vatan Partisi yayın organlarının tamamının Uygurların terör faaliyetlerinde bulunduğuna yönelik süreklilik arz eden yayınları, aslında Çin Komünist Hükümeti’nin Vatan Partisi’ni neden bu kadar el üstünde tuttuğunun açık bir cevap niteliğindedir.

Türkiye’de hükümetin başka ülkelere karşı haklı ya da haksız hiçbir söylemi için özür talep etmeyen Vatan Partisi, konu Çin ve Rusya olunca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yöneticilerine, devlet adına Çin ya da Rusya’dan özür dileme talebi üzerinde ısrarla duruyorlar.

Partilerinin yayın organlarında Türkiye gündeminde başka mesele yokmuş gibi sürekli Türkiye’deki Uygur aktivistleri gündeme getirmeleri, Türkiye’de Çin’in toprak bütünlüğü kadar önem verecekleri başka bir meselenin olmadığını gösteriyor. Durmadan Uygur aktivistler hakkında kara propaganda yapan Vatan Partisi yayın organları, aynı zamanda Uygurların Çin’in toprak bütünlüğüne yönelik saldırıda bulunduklarını ima ederek Türkiye’de Doğu Türkistanlılara duyulan sempatıyı kırmayı hedefliyor.

Kendi Ülkesinde Rağbet Görmeyenler Çin Tarafından El Üstünde Tutuluyor

Kendi ülkelerinde girmiş oldukları seçimlerde %1 oy oranına sahip olamayan Vatan Partisi ve yetkililerinin dünyanın süper güçlerinden birisi olan Çin Devleti nezninde ağırlanması ve el üstünde tutulması, oldukça dikkat çekici bir durum olarak karşılanıyor. Bunun yanı sıra Vatan Partisi yayın organlarının tamamının Uygurların terör faaliyetlerinde bulunduğuna yönelik süreklilik arz eden yayınları, aslında Çin Komünist Hükümeti’nin Vatan Partisi’ni neden bu kadar el üstünde tuttuğunun açık bir cevabı niteliğindedir.

ÇKP’de Vatan Partisi’ni Ziyaret Ediyor

KP’nin Özel Davetlileri Olarak Lüks Otellerde Ağırlanıyorlar

Vatan Partisi yetkilileri şuan Çin hükümetinde bulunan Çin Komünist Partisi tarafından özel davetlerle Çin’e giderek, ÇKP’nin en lüks otellerinde krallar gibi ağırlanıyorlar. Sonrasındaysa Çin’in daha önceden hazırladığı yerleri ziyaret ederek, bölgede herhangi bir sorunun olmadığı yönünde açıklamalar yaparak Çin’i aklama çabasına giriyorlar.

Konu Çin Olunca İşler Değişiyor

Türkiye’de hükümetin başka ülkelere karşı haklı ya da haksız hiçbir söylemi için özür talep etmeyen Vatan Partisi, konu Çin ve Rusya olunca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yöneticilerine, devlet adına Çin ya da Rusya’dan özür dileme talebi üzerinde ısrarla duruyorlar.

Partilerinin yayın organlarında Türkiye gündeminde başka mesele yokmuş gibi sürekli Türkiye’deki Uygur aktivistleri gündeme getirmeleri, Türkiye’de Çin’in toprak bütünlüğü kadar önem verecekleri başka bir meselenin olmadığını gösteriyor. Durmadan Uygur aktivistler hakkında kara propaganda yapan Vatan Partisi yayın organları, aynı zamanda Uygurların Çin’in toprak bütünlüğüne yönelik saldırıda bulunduklarını ima ederek Türkiye’de Doğu Türkistanlılara duyulan sempatiyi kırmayı hedefliyorlar.

KAYNAK : http://ilksoz.com/cin-dogu-perincek-ve-uygurlar/?fbclid No

Etiketler: » » » » » » »
Share
750 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ