logo

trugen jacn

ÇİN’DEN DOĞU TÜRKİSTAN’DA NAZİ USULÜ BEYİN YIKAMA KAMPANYASI ( 2.BÖLÜM)

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin işgal yönetimi Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine karşı Hitler Almanyası’nın 1930’lu yıllardaki   Uygulamalarını hatırlatan  Beyin yıkama kampanyaları yürüterek  fiziki baskı ve işkencelerine ek olarak  manevi  işkenceler de uyguluyor.

Çin yönetiminin bu Beyin yıkama içerikli baskı ve işkencelerden esas amacı , Müslüman Uygur Türklerinin  kutsallarına saldırarak, onların inandıkları  dini ve milli inanç  değerlerinin yerine  kendi Komünist ve ateist inançlarını ikame ettirmek  bu batıl inanç ve değerlere onlara  zorla dayatmak suretiyle tahrik  etmek olarak açıklanıyor. Tahrik olan kitlelerin kendilerine  önce tepki, sonra isyan ve en sonunda da toptan ayaklanmalarını ve kendilerine karşı gelmelerini sağlayarak onları toptan  katliam yaparak   yok etmek  olarak açıklanıyor.

Uzmanlar ; Çin’in   Müslüman Uygurların kutsal inançlarına hakaret ve aşağılama ve tahrik ederek yok etme sinsi ve alçakça uygulamasının de  Nazi Almanyası ve diğer benzer daha öncekiler gibi  başarısız olacağını ifade ediyorlar. Uygur Türklerinin ilk Çin işgalindan beri geçen 268 yıldan beri bu ve benzer Çin icraatları ile  sürekli olarak karşı karşıya bulunduklarını ve her dönem bu  alçakça cinayet ve yok etme uygulamalarına karşı savunma ve ayakta kalma metodları geliştirdiklerini bunun de en iyi şekilde üstesinden geleceklerine inandıklarını söylüyorlar

Çin İşgal Yönetiminin Doğu Türkistan’daki Beyin Yıkama Kampanyasına ait resimler aşağıdadır ;

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık, düğün ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, düğün, kalabalık, ağaç ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

Share
951 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ