logo

trugen jacn

ÇİN, KATLETTİĞİ UYGUR AYDINI TOHTI İÇİN TAZİYE MESAJ YAYINLAYAN AK PARTI MİLLETVEKİLİ SAYIN MUSTAFA YENEROĞLU’NA HADSİZCE VE ALÇAKÇA SALDIRDI !

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

70 yıl önce Doğu Türkistan’i işgal ederek insafsızca sömüren Türk halkının  bütün varlıklarını gasbeden bu da yetmiyor gibi 2017 yılından beri tarihin şimdiye kadar şahit olmadığı acımasız ve vahşi soykırım uygulamaları ile bu ülke Türklerini  toptan yok etmek için çeşitli yöntemler kullanan ÇKP İşgal yönetimi  Doğu Türkistanlı din adamları,bilim insanları Akademisyen,sanatcı,Şair yazar,Sporcular,kanaat ve cemaat önderleri olmak başta olmak üzere milyonlarca Müslüman Türkü  Hitler’i örnek alarak kurduğu Çin Nazi Kamplarına kapatarak katlediyor. Çin işgal yönetimi  Nazi Kamplarında katledilen Uygur Türkü ünlü şair ve yazar Nurmuhammed Tohti  için bir taziye mesaji yayınlayan AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın  Mustafa Yeneroğlu’n alçakça saldırmaktan ve hadsiz ve korkakça tehdit etmekten çekinmiyor.

Yerli Çinliler Doğu Türkistan’a sahip çıkan vekili hedef gösterdiler

İşgalci Çin Çin Yalanları(sözde Çin Gerçekleri) adlı Bir Türkçe Twitter Hesabı Üzerinden Saldırdı

ÇKP Faşizminin Türkiye’deki  besleme  kalemşörleri ile ÇKP İşgalcılarının Doğu Türkistan’daki soykırım cinayetlerini örtmek için kiralanan  medya kuruluşlarından    ÇİN YALANLARI(Sözde Çin Gerçekleri) adlı bir twitter hesabı üzerinden   Sayın Yeneroğlu’na  hadsızca saldırdı. Çin Yalanları adlı ÇKP Faşizminin Türkiye’deki kiralik Twitter  hesabı  Sayın  Yeneroğlu’nu patronu ve Beslemesi Çin’in aklı  ve yönlendirmesi ile  güya  Partisine şikayet etti ve ÇKP faşizminin aklınca hedef gösterdi. Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’in önümüzdeki günlerde Çin’e yapacağı resmi ziyareti öne süren Çin Yalanları adlı kiralanmış Çinli hesap

“Türkiye’nin Çin’le ilişkilerini geliştirdiği böyle bir dönemde, üstelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile görüşmek üzere Çin’e gitmesine az bir zaman kala, bir AKP vekili bunları nasıl söyleyebiliyor?” sözleri ile hadsizca ve arlanmazca saldırmaktan ve Türkiye’nin iç işleri ve siyasetine aklınca karışmaktan çekinmiyor.

19-06/18/yeneroglu12.jpg

AK Parti Milletvekili Yeneroğlu Çin Yalanlarına Gereken Cevabı verdi : Had Bildirmek Haddiniz Değildır !

AK Parti İstanbul Milletvekili Sayın Mustafa Yeneroğlu Çin Yalanları adlı Çin’in kiralık twitter hesabından yaptığı paylaşımı anında cevaplandırmış ve çok sert tepki göstererek gereken dersi de vererek haddini bildirmiştir.

Sayın Yeneroğlu cevabı payalaşımında şunları ifade etmiştir “ Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü örtbas etmek için paylaşımlar yapan ‘Çin Gerçekleri’ adlı Twitter hesabı, beni ( AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nu)  hedef gösterdi. Çin devletinin kamu imkanlarıyla finanse edilen bir hesabı üzerinden başka ülkenin Milletvekiline had bildirmek haddinize değil. Bilateral düzeyde iyi ilişkiler nezaketle başlar. AKP değil, özellikle sizin için AK Parti. Propagandayı bile beceremiyorsunuz”. ” sözleri ile tepkisini ifade etmiş ve haddini bildirmiştir.

 Çin,Türkiye’deki demokratik haklar ile  ifade Özgürlüğünü kullanarak Demokrasi, İfade Özgürlüğünü  ve İnsani Değerleri Katlediyor.

Çin işgal yönetimi Çin’in Doğu Türkistan üzerinden parlak  ve  sahte propagandalar ile  dünyayı kandırmaya ve aldatmaya çalıştığı Bir Kuşak – Bir yol adını verdiği taşma,yayılma,ekonomik  gücünü kullanarak özellikle Türkistan coğrafyasını sömürgeleştirme ve daha sonra  Doğu Türkistan gibi işgal etme emperyalıst emellerini örtmek Doğu Türkistan’daki ÇKP devlet terörünü,insanlık dışı cinayetlerini ve Çin Nazi kamplarının üstünü örtmek ve kamufle etmek için Türkiye’deki demokratik değerler,ifade ve düşünce özgürlüğünü Çin Yalanları gibi sahte hesaplar ve CİR-TÜRK başta bizzat kurduğu ve kiraladığı radyo ve Tv kanallarını   kullanarak demokrasi ve düşünce özgürlüğünü Çin yalanları ile boğarak katletmeyi sürdürüyor.Son zamanlarda Doğu Türkistan’a yatırımları olan bazı iş adamlarını de kiraladıkları uzatmalı kiralık yalaka ve beslemelerini de kullanarak Tv.larda ÇKP propagandası  yapıyor. Türkiye’de bu kadar rahat  Çin propaganda yapabilen  Çin Lobisinin bu cesaret ve yüzsüzlüğünün ise nereden beslendiği  her nedense bir türlü anlaşılamıyor. Ay yıldız işaretli töşört giyen Uygur gençleri ile Türk  malı ürünler satan Türk Vatandaşı iş adamları ve tüccarlarını Türk malı sattığı için suçlayan mallarını gasbederek kendilerini Doğu Türkistan’dan kovan ve onları Türkiye propagandası yapmak suçlaması ile karakollarda ölüresiye işkence yapan ve döven, onları  Çin Nazi Kamplarına hapseden ve hatta katleden  Çinli İşgalcilar  aynı insanlık dışı cinayetlerini Türkiye’de de sürdürmek istiyor. Türk Milletinin hür iradesi ile seçilen ve Milletimizin onurlu bir Milletvekili olan Doğu Türkistanlı mazlumların gönül dostu Sayın AK Parti Milletvekili Sayın Mustafa Yeneroğlu’na  üstelik Türkiye’de hayasızca saldırma  haddini kendisinde bulması ise düşündürücü ve şaşırtıcı bulunuyor.

\'Çin Gerçekleri\' Twitter hesabı Milletvekili Yeneroğlu\'nu hedef gösterdi

Çin Türkiye’deki  Doğu Türkistanlıları De Tehdit ve şantajdan Geri Durumuyor

Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm,  işkence ve asimilasyon politikalarının üstünü örtme misyonuyla paylaşımlar yapan Twitter hesabında Türkiye’deki Uygur Türklerinin kültürel ve sosyal faaliyetleri  de çarpıtılarak aktarılıyor. ÇKP Faşizminin Doğu Türkistan’daki insanlık dışı cinayet,baskı,zulüm ve işkencelerini de Türkiye’de de aynen devam ettirmek istiyor. Türkiye’de yaşayan Doğu Türkistanlıları tehdit ediyor ve onlara Doğu Türkistan’daki aileleri ve yakınları üzerinden şantaj yapmaktan geri  durmuyor. Doğu Türkistanlıların Türkiye’deki sosyal ve kültürel amaçlı faaliyetlere iştirak etmemeleri ve Doğu Türkistan’daki acımasız Çin devlet terörü ile baskı,zulüm ve insanlık dışı işkencelerini  ifşa etmemeleri ve bu konuda konuşmamalarını Casus ve Ajanları aracılığı ve telefon tehditleri ile şantaj yapıyor. Onları kendilerine casus ve ajanlık yapmaya zorluyor. Bu durum devletimizin resmi yetkililerine aktarılmasına rağmen  her nedense Çin’in bu tehdit ve şantajları yine artarak devam ediyor. Çin’in hadsizca ve alçakça saldırıları günümüzde ise,Türk Milletinin kalbi ve Türkiye Cumhuriyeti devletimizin göz bebeği ve en yüksek yasama organı Atatürk’ün eseri Gazi Meclisimizin onurlu bir Milletvekiline kadar uzanması gerçekten Türk Milleti olarak bizleri derin endişelere sevk ediyor ve gerçekten üzüyor.

Share
1390 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ