logo

trugen jacn

ÇİN’DEN KUKLASI ZAKİR’İN KARDEŞLERİ ÜZERİNDEN DUK. BAŞKANI İSA’YA SALDIRI GİRİŞİMİ

DOLKUN İSA RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

Hamit GÖKTÜRK (UYHAM)

Çiş işgal Yönetiminin Doğu Türkistan’daki İşbirlikçi-kuklası, Vatan-Millet haini sözde Özerk Bölge Hükümet Başkanı Çakma Çinli shoheraiti Zaekiri’nun Almanya yaşayan Kardeşleri üzerinden Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkanı Dolkun İsa’ya saldırı girişiminde bulunduğu açıklandı.

Özgür Asya radyosunun bildirdiğine göre, DUK Genel Başkanı Dolkun İse Almanya’da mülteci olarak yaşayan  Nurmehmet adlı bir Uygur Türkü’nün Gulca kentinde vefat eden Annesi için  okutulan Kur’ani Kerim hatmine katılmak ve kendisine baş sağılığı dilemek için 12 Ocak 2020 Cumartesi günü akşam saatlerinde  adı geçenin evine gelmiştir.Hatime gelen DUK Başkanı Dolkun İsa, hatim duası ve ardından verilen Nezir yemeğinden sonra evine gitmek üzere dışarıya çıkmıştır.Bu arada bu toplantıya çağırılmadıkları halde kapı önünde pusu kuran Vatan haini Kukla sözde başkanın Kız Kardeşleri  Mihriban Zakir ile kocası Galip ve diğer Kardeşi Zulfiye Zakir Dolkun İsa’ya saldırı girişiminde bulunmuştur. Vatan Haini Zakir’in kardeşleri Dolkun İsa’ya  “ Sen bizim Ağabeyimize Hain diyor ve onun  aleyhinde  konuşuyor ve onu uluslar arası topluma sürekli şikayet ediyor. ve kötü konuşuyorsun ?  Sen biraz da  Memletteki akrabaları  ve yakınlarının akibetini düşün !” şeklinde tehditler savunmuş  daha sonra  Mihriban’ın Kocası Galip kenedisine fiziki saldırı girişimine yeltenmiştir. Bu arada evde bulunan Uygur Camaatı derhal dışarı çıkarak  olaya müdahale etmiş ve Hain-Kukla Zakir’in yakınlarını  derhal  cenaze evinden zorla  uzaklaştırmışlardır.

DOLKUN İSA RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

Dolkun İsa Saldırı Girişimi İşgalci Çin’in  Yönlendirmesi ile Yapılmıştır.

Özgür Asya radyosuna olay ile ilgili açıklamalarda bulunan Dunya  Uygur kurultayı Başkanı Dolkun İse  şunları ifade etmiştir ; “

“Çin geçmişte beni ve DUK.’u korkutmaya ve tehdit etmeye çalışmak için farklı taktikler kullanmış, INTERPOL’a kırmızı Bülten yayınlatmış (daha sonra iptal edilmiştir) yayınlayarak, DUK.’nin BM’deki çalışmalarını engellemeye de çalışmıştı. Demokratik bir ülkede tehdit edilmeyi beklemediğim için bu olay beni çok şaşırttı. Bireylerin motivasyonlarından emin olmamakla birlikte, bu olayın Çin’in yurt dışındaki insan hakları aktivistlerini susturma stratejisinin bir parçası olabileceği ihtımalini dışlayamayız. ”

Çin, Uygur aktivistlerini rutin olarak kendilerinin ve aile üyelerinin güvenliği ve refahı arasında kesin bir seçim yapmaya ve Çin’in Uygur halkına karşı korkunç zulmünü artırmasına göz yummalarını ve seslerini çıkarmamalarını istiyor. Dünya Uygur Kurultayının son dönemde ABD.AB.Ülkeleri başta Türkiye ve İslam dünyasındaki başarılı çalışmaları Çin yönetimini çok rahatsız etmiştir. Ayrıca,Doğu Türkistanlı Kardeşlerimizin ülkelerinde Çin Zindanları ile Çin Nazi Kamplarında tutulan masum yakınları için arda arda verdikleri tanıklıklar ve ifşaatları kamu oyunda büyük ses getirmiş ve işgalcı Çin’i rezil-rüsva etmiştir. Nitekim bunun üzerine ÇKP yönetimi  Global Times adlı  güdümlü gazetesini kullanarak   Dünya Uygur Kurultayı’na şahsım üzerinden son haftalarda büyük bir karalama ve iftira kampanyası yürütmektedir.Dünya kamu oyunun Çin’in Doğu Türkistan’da insanlığa karşı cinayet niteliği taşıyan soykırım uygulamalarına karşı günden güne artan tepki ve eleştirilerinin öcünü benim şahsıma kiralık sözde Uygurları saldırtarak almak istemektedir. Bana saldıranlar her ne kadar Vatan Haini  İşbirlikçi Kukla  sözde bölgesel Başkanın yakınları ise de,sonuç itibariyle  Uygur adı taşımakta ve öyle bilinmektedir.Bu saldırı olayının mahiyeti de Çin’in geleneksel sinsi ve alçak bir uygulaması olan “ Kardeşi Kardeşe Kırdırma – Düşmanlarını bir Birlerine Düşürmek Suretiyle Yararlanma “  tarzına çok uymaktadır.Bu saldırı girişimi  Çin işgal yönetiminin benim şahsımda   tüm Doğu Türkistanlılara  ve Doğu Türkistan Milli Hareketine karşı  yapılan bir alçakça  bir saldırıdır.Saldırıyı en güçlü şekilde kınıyor ve şiddetle lanetliyorum.Çin yönetiminin bu Kukla-Alçaklar üzerinden bana düzenliği bu başarısız saldırı girişimini Alman Makamlarına bir dilekçe ile bildirdim ve gerekli tedbirlerin alınmasını talep ettim.”şeklinde koruştu.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, mizahi görüntü ve yazı

İşsirlikçi – Hain Sözde Başkan’ın Yakınları Almanya’da

DUK Başkanı İsa’ya saldırı girişiminde bulunan VAtan-Millet haini Çin’in işbirlikçi Kuklası Zakin’in Mihriban ve Zülfiye Zakır adlı kardeşleri ile Mihriban’ın kocası Saldırgan Galip, 1998’de Almanya gelerek iltica etmiştir.Çin yanlısı konuşmaları ve tavırları ile Munih’te yaşayan Doğu Türkistan toplumu tarafından dışlanmış ve tamemen izole bir sosyal hayat yaşadıkları bilinmektedir.Bunların geçtiğimiz hafta sonu DUK.Başkanı İsa’nın bir Cenaze evinden çıkışı öncesi pusu kurarak saldırı girişiminde bulunması ve ayrıca Çin işgal yönetimi adına tehditler savurması İşgal Çin’in kuduz köpek misalii kuduttuğunun bir işaretidir. Çin İşgal yönetiminin Doğu Türkistan Türklerine yönelik İnsanlık cinayetlerinin tüm dünyaca eleştirilerek lanetlemesinin DUK Başkanı İsa’ya özellikle besledikleri işbirlikçi kuklasının Kardeşlerini saldırtarak almaya çalışmasının Çin’in ne kadar korkak,insanı fazilet ve değerlerinden yoksun ve kağıttan bir kaplan olduğunu açık ve net ifadesidir.

DOLKUN İSA RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM) OLARAK ;

Doğu Türkistan’da insanlığa yönelik cinayetler işlediği kanıtlanan İşgalci Çin’in menfur saldırı girişimine maruz kalan Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkanı Sayın Dolkun İsa geçmiş olsun dileklerimizi ve kendisinin şahsında her zaman Dünya Uygur Kurultayının arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. İşbirlikçi Kukla Vatan haini Alçak’ın Saldırgan yakınlarını de güçlü şekilde protesto ediyor ve lanetliyoruz.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1100 Kez Görüntülendi.