logo

trugen jacn

ÇİN ÇİNVİRÜSÜNÜ KULLANARAK DOĞU TÜRKİSTAN’DA ETNİK SOYKIRIMINI DEVAM ETTİRİYOR

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar, şunu diyen bir yazı 'Çin'in hedefi soykırım UYGUR TÜRKLERİNE KORONA ZULMü'

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Dünyanın başına koronavirüsü bela eden Çin yönetimi, kendi insanı için karantina uygulayıp tedbirler alırken, salgını Uygur Türklerini öldürmek için kullanıyor…

Kamplardaki milyonlarca Uygur Türküne hâlâ gündelik işkencesini yapan çin, binlercesini de ülkenin farklı yerlerinde çalıştırmak için otobüslerle taşıyor.

Pekin yönetimi, yıllardır Nazivarı kamplarda tuttuğu Müslümanları salgınla yok etmek ve bir soykırıma imza atmak için korona tedbirlerinin hiçbirisini Doğu Türkistan’da uygulamıyor.

Dünyanın koronavirüse yoğunlaştığı bir dönemde Doğu Türkistanlılar, Çin’in zulüm kamplarında hâlâ bir arada bulunmaya ve ülkenin farklı kentlerindeki çalışma kamplarına gönderilmeye devam ediliyor.

Köle işçi gibiler

Koronavirüs salgını başladığından beri toplama kampındaki Doğu Türkistanlıların köle gibi çalıştırıldığına dair birçok rapor da yayımlandı. Dünyaca ünlü markaların Çin’den sağladıkları ürünleri üreten fabrikalarda da Doğu Türkistanlılara uygulanan angaryanın örneklerinin görüldüğü çeşitli raporlarda ifade edildi.

çin’den dünyaya yayılan koronavirüs salgını sonrasında Doğu Türkistanlılar, Pekin yönetiminin uyguladığı salgın tedbirlerinin hiçbirinden faydalanamazken, Çin Komünist Partisi’nin köle gibi çalıştırmayı amaçladığı bireyler haline geldi.

Uygur aktivistlerden Arslan Hidayet’in sosyal medya hesabından yayınladığı videolarda binlerce kişi toplanma alanında biri arada bulunuyor. Ayrıca videolarda yine yüzlerce kişinin otobüslere doldurularak çin’in iç bölgelerinde zorla çalıştırılmak üzere gönderildikleri görüldü. Videolarda tek tip kıyafet giydirilen Uygurların, geniş bir alanda otobüslere binmeyi bekledikleri görülüyor.

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Amaçları Türkleri öldürmek

Bir diğer iddiaya göre ise Çin, iç bölgelere gönderdiği bu kişileri toplama kamplarından kitleler halinde seçiyor. Doğu Türkistanlı aktivistler bunun tam bir soykırım olduğunu, Doğu Türkistan’daki Türk topluluklarının nüfusunu düşürmenin amaç haline getirildiğini

vurguladı.https://www.facebook.com/Seotec1933/videos/638818890227383/

Kaynak: haberalp.com

Etiketler: » » » » » » » »
Share
271 Kez Görüntülendi.