logo

trugen jacn

CAMBDİDGE ÜNİVERSİTESİ ÇİN NAZİ KAMPLARINDAKİ TÜRKLER İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

İngiltere merkezli dünyanın önde gelen sayılı eğitim kurumlarından Cambridge Üniversitesi’nden bir gurup vicdanlı ve duyarlı araştırmacı-Akademisyen Çin’in Doğu Türkistan’daki Toplama kamplarında tuttuğu 3-5 milyon Müslüman Türk’ün kurtarılması için bir kampanya başlattı. Sosyal medya’dan yapılan açıklamada Çin’in insan genetiğine dayalı olarak etnik grupları(Uygur,Kazak ve diğer Türkleri) biyolojik silahlara karşı hedef için deney olarak kullandığını açıkladı.

Scientific advances have opened the door to a host of new threats 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İngiltere merkezli Cambridge Üniversitesi Çin’in Doğu Türkistan’daki Toplama Kamplarında tuttuğu azınlık Müslümanları geliştirimeyi düşündüğü Biolojik silahları için onları deney olarak kullandığı belirterek bu uygulamanın durdurulması için bir kampanya başlattıklarını bunun için uluslar arası toplumdan yardım talep ettiklerini açıkladı. Çin’in ülkede yaşayan azınlık Müslümanların geçtiğimiz yıllarda kan ve DNA örneklerini alarak arşivlediklerini şimdi ise onların DNA’larına göre biyolojik silahlar geliştirebilecekleri uyarısında bulundu.

Cambridge’in Varoluşçu Risk Araştırmaları Merkezi’nden (CSER) araştırmacılar, Çin’in bütün bunları işleme koyarken, hükümetin kitlesel zarara ve toplumsal çöküşe yol açabilecek ” insan kaynaklı felaket risklerine” karşı hiç bir hazırlık yapmadığını ded açıklamasında dile getirdi.

Açıklamada ayrıca son yıllarda genetik mühendisliği, yapay zeka (AI) ve otonom araçlar gibi bilimdeki gelişmeler bir dizi yeni tehdidin kapısını açtığı bilgisi de yer aldı.

Yayınlanan bu açıklamada uzmanlar ayrıca siyasetçilerin ve politika yapıcılarının ” vatandaşlarını yıkıcı biyomühendislik salgını veya AI sistemlerinin etkilerinden korumak için tedbirler almalarını, kontrolünü kaybeden programcılar gibi muhtemel felaket ve olaylara karşı hazırlıklı olmaya çağırdılar.

Sosyal Medyada da yayınlanan açıklamanın ingilizce kısa Özeti Şöyle :

The 3-5 million Uyghurs detained in China’s concentration camps are in great danger. Please help us save them. Thank you! #SaveUyghurs

” Çin ‘ in toplama kamplarında gözaltına alınan 3-5 milyon Uygurlar büyük tehlikede. Lütfen onları kurtarmamıza yardım edin. Teşekkürler!  Uygurları Unutmayalım ! ”

Ömir bekali resimleri ile ilgili görsel sonucu

Kaynak : https://www.telegraph.co.uk/science/2019/08/12/world-must-prepare-biological-weapons-target-ethnic-groups-based/ (Haber : Sarah Knapton , bilim editörü )

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
783 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ