logo

trugen jacn
06 Eylül 2014

ASLINDA BİLİRSİNİZ (DOĞU TÜRKİSTAN’İ) ….

ASLINDA BİLİRSİNİZ... Hasan Basri ARSLAN

Aslında bilirsiniz ama bazen korkudan, gücünüz yetmediğinden bazen utançtan sineye çekersiniz. Sağlıklı bir insan karakteri çizmiş olur musunuz? Elbette ki hayır ama gelir gider hesapları yaparsınız, bu durum sizi çıkmaza sürükler. Muhatabınız olan yakınınız size yalan bahaneler (şeytani) üretir. Siz bu yalanlara inanırsınız. Sizi gerçekten seven dostlarınız durumunuzu bilir, itibarınız zedelenir hatta bir kristal vazo gibi eski haline gelmeyecek şekilde tuz buz olur.

Aslında bilirsiniz, soyunuzda böyle şeyler yoktur. Maziye baktığınızda içiniz burkulur. Size emanet edilene sahip olamamışınızdır. İçinizi acıtır.

Aslında bilirsiniz, soyunuz Çin sınırlarına kadar uzanır. Hatta orada hala soydaşlarınız vardır. Türkistan diye bir maziniz vardır. Soyunuzun geldiği yerin doğusu yani Doğu Türkistan bugün kan ağlamaktadır. Çin işkencesi lügate yerleşmiştir ve yıllardır soydaşlarımız, geride bıraktığımız atalarımız Çin cücelerinin işkencesine maruz kalmaktadır.

Aslında bilirsiniz, Türkiye Cumhuriyeti güçlü mazisi olan büyük bir devlettir ve devlet büyüklerimiz bu işkencenin sürmesine müsaade etmezler. Ezan sesine müsaade edilmeyen, cami imamlarının sarıkla cami dışına çıkmasına izin verilmeyen, işkence edilen, öldürülen Doğu Türkistan halkına elbette ki sahip çıkarlar.

Aslında bilirsiniz, Dışişleri Bakanınız güzel coğrafyanın güzel insanlarını yerinde ziyaret etmişti, bir çocuğun boynuna sarılıp ağladığı görüntüleri sanırım hatırlarsınız. Fakat Çinli meslektaşı ile sohbetinde Çin’in toprak bütünlüğüne saygı duyduğunu, her türlü terörist faaliyete karşı olduğunu söylediği cümleleri hayret ve esefle dinledik. Eğer soyu Orta Asya’ya dayanıyorsa atalarına ihanet ettiğini biliyoruz.

Aslında bilirsiniz, sürekli test edilen sınırsız sabrını ve derin stratejik bilgisini sevdiğimin bakanı şimdi Başbakan. Yaptığı açıklamadan sonra Çin ile karşılıklı ticaretimiz arttı, öldürülen Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin sayısındaki artış gibi.

Doğu Türkistan zulmü, cumhuriyet tarihi boyunca iktidar olan herkesin ayıbıdır, utancıdır. Bu utançla yaşamaya devam edeceğiz. Çok araştırdım ama bulamadım, Türk siyasi tarihi böyle ucube cümleleri fütursuzca kuran bir Dışişleri bakanı daha görmedi.

Türkiye’nin birçok şehrinde, cadde ve sokaklar Suriyeli mültecilerle dolu. Üşenmeden herhangi bir park bulun ve oturup parka çocuklarına oyun oynatmak için gelen Iraklı, Suriyeli kadınları izleyin. Sonra kafeteryalara gidin, elinde bilgisayarı sabahtan akşama kadar çay kahve muhabbeti yapan erkeklerini izleyin. Birçoğu top sakallı ilginç saç kesimi ile ülkemize ayak uydurmayı başarmış göçmen erkeklerini izleyin. Devletin bütçesinden kendi payına düşen parayı gelecek korkusu olmadan harcayan obez Suriyelileri, Iraklıları görün. Refah Partisinden ayrılışı maharet zanneden, gömlek değiştirdik diyerek insanların duyguları ile oynayan ama arap milliyetçiliğinden sıyrılamayan siyasilerin Türkmenlere, Türkistanlılara uzak duruşunun ama inancından emin olamadığımız Suriyelilere kucak açışının altındaki sır perdesini kaldırmaya çalışın.

Aslında bilirsiniz.

Kaynak :http://www.kapsamhaber.com/aslinda-bilirsiniz-makale,621.html

Etiketler: » » » »

Share
889 Kez Görüntülendi.