logo

trugen jacn
02 February 2017

ABD : ÇİN İLE ERGEÇ 10 YIL İÇERİSİNDE SAVAŞACAĞIZ i

ABD.’nın yeni Başkanı Donald  Trump’ın göreve gelmesiyle birlikte ABD ve Çin ilişkilerindeki gerginlik tırmanışa geçti. ABD.başkanı Trump’ın  kendisine Başstratejist olarak atadığı  Steve Bannon, “Hiç şüphesiz Çin ile ergeç 5-10 yıl içerisinde savaşacağız” dedi.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

ABD Başkanı Donald Trump’ın baş stratejisti Steve Bannon’ın 9 ay önceki radyo programında “5-10 yıl içinde ABD’nin Çin ile savaş halinde olacağından hiç şüphem yok” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı. Trump’ın baş stratejisti Bannon, Güney Çin Denizi’ndeki yapay adalar sebebiyle gerginliğin her geçen gün tırmandığını da söyledi.

Steve Bannon resimleri ile ilgili görsel sonucu

Geçtiğimiz günlerde Çinli üst düzey bir yetkili de Trump yönetimindeki ABD’yle savaşın “sadece bir slogan değil” ve “pratik bir gerçek” haline geldiğini açıklamıştı. ABD’nin yeni savunma bakanı James Mattis son olarak ABD’nin Güney Kore’yi korumak için yeni bir füze savunma sistemini devreye sokacağını açıklamış, Çin yönetimi bu duruma tepki göstermişti. ABD Savunma Bakanı James Mattis ilk yurtdışı gezisini de Güney Kore ve Japonya’ya gerçekleştirdi.

Kaynak: NTV

Etiketler:
Share
486 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ