logo

trugen jacn

TÜRK OCAKLARI’NDAN SURİYE’DE YAŞAYAN UYGUR YETİMLERE GİYİM YARDIMI KAMPANYASI

Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından yürütülen “Türk’ün Ocağından  Türk Yurtlarına Yardım Eli” kampanyası kapsamında Suriye Türkmendağı’nda yaşayan Doğu Türkistanlı yetim çocuklar için kışlık giyim yardımı toplanacaktır. Bu kampanya kardeş sivil toplum kuruluşu Kurt-Ar Uluslararası İnsani Yardım Derneği ile birlikte yürütülecektir. 

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

Suriye’nin İdlib, Afrin ve Türkmendağı bölgelerinde 20.000 civarında Doğu Türkistanlı, çok ağır koşullar altında yaşamaktadır. Bunlarla ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilgili kurumlarıyla görüşülerek 100 ton gıda yardımı bölgeye ulaştırılmştır. Ancak son günlerde Genel Merkezimize ulaşan haberlerde savaşta babalarını kaybetmiş 1500 civarında Doğu Türkistanlı çocuğun kış şartları dolayısıyla oldukça kötü durumda oldukları, giyecek sıkıntısının had safhada olduğu öğrenilmiştir. Bu kampayanın asıl amacı da budur; özellikle evlerinizde bulunan ve çocukların giyebileceği durumda olan eşyalara büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca göndereceğiniz nakit yardımlar ile Genel Merkezimiz tarafından toptan alınacak yeni kıyafet ve botlarla da yetimlerin ihtiyaçları acil olarak karşılanacaktır.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakkabılar ve açık hava

Kampanyamız kapsamında yalnızca “ÇOCUKLAR İÇİN” ihtiyaç olan malzemeler kabul edilecektir.

İhtiyaç olan giyim ürünleri aşağıdaki gibidir. Başka ürünler kabul edilmeyecektir:

  1. Çocuk montu
  2. Kazak
  3. Pantolon
  4. Çorap
  5. Çocuk botu
  6. Atkı
  7. Bere
  8. Eldiven

Bağışlanacak giyim malzemelerini bulunduğunuz yerdeki Türk Ocakları şubelerine ve Ankara’da Türk Ocakları Genel Merkezi’ne ulaştırabilirsiniz.

Adres: Türk Ocakları Genel Merkezi – Nasuh Akar Mh. Türkocağı Cd. Prof. Dr. Osman Turan Sk. No: 1 Balgat / Çankaya / Ankara Tel.0312.

Kampanyaya nakdi olarak destek olmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız buraya tıklayarak hesap numaralarına ve kredi kartı ile bağış sistemine ulaşabilirler

Türk'ün Ocağından Türk Yurtlarına Yardım EliKaynak :https://www.turkocaklari.org.tr/duyuru/suriye-deki-dogu-turkistanli-cocuklara-giyim-destegi-icin-el-uzat-8440

Etiketler: » » » » » »
Share
2016 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ