logo

trugen jacn

3 TÜRKİSTAN TÜRK DEVLETİ’NDEN KOMÜNİST ÇİN’E KARŞI BÜYÜK KRİPTO PARA HAMLESİ !

oRTA aSYA dEVLETLERİ HARİTASI ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin’n kripto para madencılğını  yasaklaması sonrasında başta Çin’İn bazı madenclk bölgeleryle aynı sınırı paylaşan Kırgızİstan olmak üzere Kazakistan ve Özbekistan kripto para madencilerini  ülkelerİne çekmek için teşvikler sunmayı planlıyor.
Çin’in  bazı madencilik  bölgeleriyle aynı sınırı paylaşan Kırgızistan olmak üzere Kazakistan ve Özbekistan kripto paralar için  adımlar atmaya başladı.

Sputnik’n haberine göre Çin’n bazı madencilik bölgelerİyle aynı sınırı paylaşan Kırgızistan’ın Başbakanı Sapar Isakov kamu sözleşmelerinde kripto paraları kullanmak istedİklern dile getirdİ. Isakov, ülkeye dijİtal dönüşüm getirecek programın bir parçası olarak Kırgızistan  hükümein finanse ettği projelerde, kripto para ödemeler yapacağını belirtti. Kırgızistan yetkilileri, kripto paraları daha güvenli yollar için trafik kameraları kurmaktan, hükümet hizmetlerine erişimi arttırmaya kadar bir çok projede kullanmayı planlıyor. Hedeflerinin, “düzenli ve şeffaf br toplum” inşa etmek olduğunu iddia eden Isakov, “Kripto
para birimlerin kullanmak yolsuzluğu azaltacaktır. Devlet harcamalarını optimize edip, bütçe kazançlarını arttırabileceğiz. Dijtal bir toplum olmak istiyoruz” dedi.

Dğer Türk Cumhuriyeti Kazakistan’ın Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbaev de kripto paraların yalnızca güvenli değil, aynı zamanda  varlıklarla da  destekleneceğini söyledi.

Bir başka Orta Asya ülkesi olan Özbekstan, kripto para madencliği harcamaları ile ilgili yakın tarihlerde  bir araştırmada üçüncü sırada yer aldı. International Business Times’a göre Özbekistan’da madencilik yaparak çıkarılan tek br Bitcon için   bin 790 dolar harcanıyor. Grafiğin başında 531 dolar le Venezuela ve 1.190 dolar le Trindad ve Tobago yer alıyor.

Kazakistan ise 2.835 dolar le Özbekstan’ı takip edyor. Öte yandan madenclk pastasından büyük pay alan Çin’de, 1 BTC çıkarmak için madencilerin 3.172 dolar harcaması gerekiyor.

Share
1726 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ