logo

trugen jacn

UYGUR TÜRKÜ ÇOCUĞUN YÜREK YAKAN FERYADI : ANNEMİ 4 YILDIR,GÖRMEDİM !

UYGUR TÜRKÜ ÇOCUĞUN YÜREK YAKAN FERYADI : ANNEMİ 4 YILDIR,GÖRMEDİM !

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

7-8 yaşlarında olduğu tahmin edilen Doğu Türkistanlı bir Uygur Türkü erkek çocuğun Çin Nazi Kamplarında tutulan Annesini 4 yıldır göremediğini göz yaşları içinde feryat etmesi vicdanları ve yürekleri dağladı.

Sosyal medya’da payalaşılan kısa bir video’da erkek bir Uygur Türk çocuğun hıçkırıklarla ağlama görüntüleri paylaşıldı.Doğu Türkistan’dan iletildiği belirtilen bu videoda Uygur çocuğa bir yetişkin’in niçin ağladığını sorduğu görülüyor. Çocuğun ise bunun üzerine gözyaşlarına boğularak Annesini çok özlediğini söylüyor. Annesini kaç yıldır görmediği yolundaki soruya ise, parmak işareti ile (4 parmağını gösterek) 4 yıldır görmediğini ifade ediyor.

Uygur Times bu görüntünün altına şu notları yazmış ;

Lütfen acı çeken Uygur çocuklarının sesi olun!

Zavallı Uygur çocukları, ebeveynleri Çin rejimi tarafından kamplara veya hapishanelere gönderildikten sonra sürekli acı çekiyor.

Uygur adam soruyor: ′′ Neden ağlıyorsun? Anneni özlüyor musun? Onu görmeyeli ne kadar oldu?”Çocuk ağlarken dört parmak gösteriyor. Annesi dört yıl boyunca Çin rejimi tarafından gözaltına alındı! Çocuk annesini çok özlüyor.

Görüntü, ÇKP Faşizminin Etnik Baskı ve Zulmünün Ulaştığı Zirve

Uzmanlar,Sosyal medya’da paylaşılan bu görüntünün ÇKP Faşizminin işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere yönelik insanlık dışı,acımasız ve vahşi baskı ve zulüm boyutunun zirveye ulaştığının bir kanıtı olduğunu ifade ediyorlar.Ayrıca,ÇKP İşgalcilarının hiç bir insanı kaygı ve kural tanımayan bu acımasız vahşı cinayet uygulamasının aynı zamanda insanlığa karşı işlenen bir suç olduğu noktasında birleşiyorlar.

Share
368 Kez Görüntülendi.