logo

trugen jacn
24 Mart 2014

UYGUR TÜRKLERİNİN TÜRKİYE’YE GETİRİLME ÇAĞRISI

Malezya’ya gitmeye çalışırken, Tayland’ın güneyinde yakalanan 78 erkek, 60 kadın ve 82 çocuk mültecinin, Çin zulmünden kaçan Uygur Türkleri olduğu tespit edilmişti.

24 Mart 2014 Pazartesi 12:15
Uygur Türklerinin Türkiye'ye Getirilme Çağrısı

     Çin’e iade edilmeleri halinde idam edilmelerine kesin gözüyle bakılan Uygur Türklerinin Türkiye’ye getirilmesi için hükümete yapılan çağrılar artarak devam ediyor.

     Ajans34.com Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci/Yazar Ahmet Balcı bu doğrultuda TBMM’de bulunan tüm milletvekillerine mail göndererek Uygur Türklerinin Türkiye’ye getirilmesi çağrısında bulundu.
Ahmet Balcı tarafından kaleme alınarak Milletvekillerine gönderilen mail
     “Muhterem Vekillerimiz, Tayland’da dağlık arazideki gizli kampta ‘yakalanan’ Çin zulmünden kaçan Uygur Türklerini ülkemize getirme noktasında girişimde bulunmanızı milletçe beklemekteyiz. Bunun başarılması halinde tarihin altın sayfaları arasında yer alacağınızı iddia ediyorum. Lütfen bu sesi duyun. Yeni Boraltan’lar yaşanmasın”
     Basın mensuplarına da açıklama yapan Ahmet Balcı “Tayland’da dağlık arazideki gizli kampta yakalanan mültecilerin Çin zulmünden kaçan Uygur Türkleri olduğu kesinleşti, 1 milyon Suriyeli sivile iltica hakkı tanıyan ülkemizin 220 Uygur’u da getirecek güce sahip olduğuna inanıyorum. Hükümetimizin de bu konuda duyarlı olacağı beklentisi içindeyim” şeklinde konuştu.
Kaynak :  http://www.habermrt.com/sirket-haberleri/uygur-turklerinin-turkiyeye-getirilme-cagrisi-h160167.html
Etiketler:
Share
2065 Kez Görüntülendi.