logo

trugen jacn

ULTRASLAN TRİBÜN LİDERİ ŞİRİN; SIRASI DOĞU TÜRKİSTAN’İN SEMBOLÜ KAŞGAR EYİTGAH

Ayasofya tamam, sıra Doğu Türkistan Kaşgar Heytgâh’da!

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere yönelik baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerine karşı resmi mehfillerde kayıtsızlık ve sessizlik sürerken,Türk halkının Doğu Türkistan duyarlığı gün geçtikçe artıyor. Aziz Milletimizin bu hassasiyeti 86 yıl aradan sonra resmen ibadete açılan Ayabofya Camisi’nde kılınan Kurban Bayramı namazı çıkışında tekrar gündeme getirildi.

Ultraslan tiribün lideri Sebahattin Şirin kurban bayramı namazını Ayasofya Camii’nde kıldıktan sonra Doğu Türkistan’daki Çin zulmü hakkında konuştu. Ayasaofya Cami_i Kebir Camisini açıldığını şimdi ise açılma sırasının Doğu Türkitan’in sembolu Kaşgar’ın Eyitgah Camisi olduğunu belirterek elindeki “Sıra Doğu Türkistan”da yazılı pankart’la poz verdi

Dirayetli Toplum Geliştirme Derneği onursal başkanı Nezir Yıldız ise twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;

“30 Yılı aşkın dostluğumuz olan Sebahattin Şirin,Bu Mübarek Bayram Ve Cuma sabahı Bayram namazı çıkışı Ayasofya Caminden Doğu Türkistan’a Verdiği destekle gönlümüzde buruk bir sevinç olmasına vesile oldu. ALLAHIM Razı olsun.

Ayasofya Caminin açılışı,İnşALLAH Tüm mazlumların kurtuluşuna vesile olur… Güneş bir gün doğacak, Doğu Türkistan’da da bayram olacak”
şeklinde konuştu.

Nezir Yıldız daha sonra elinde Ayasafya Camisinin resminin bulunduğu seccade ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve Müslümanların Kurban bayramını kutladığını de belirtti.

Kaynak : habirnida.com/ayasfya-tamam-sıra- Heyitgahta

Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ