logo

trugen jacn
30 Ağustos 2014

TÜRK KAMU-SEN ELAZIĞ TEMSİLCİSİ EFLATUN : HÜKÜMET,DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ KATLİAMI DURDURMAK İÇİN ULUSLAR ARASI DÜZEYDE ETKİN TEDBİRLER ALMALI ..!

         DOĞU TÜRKİSTAN’DA MEYDANA GELEN SON OLAYLAR VE  KATLİAMLAR İLE İLGİLİ BİR BASIN BİDRİSİ YAYINLAYAN TÜRK KAMU-SEN   FEDERASYONU ELAZIĞ İL TEMSİLCİSİ SAYIN ABDULKERİM EFLATUN, HÜKÜMETE BİR ÇAĞRIDA BULUNARAK DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ VAHŞET VE KATLİAM’IN DURDURULMASI İÇİN  ULASLAR ARASI DÜZEYDE ETKİN TEDBİRLER ALMASINI TELEP ETTİ.

Asgari Geçim Endeksi Açıklandı

EFLATUN;” AKP, Doğu Türkistan’a Karşı Duyarsız Kalmaktadır.”

Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımız uzun yıllardan beri işgalci Çin Devleti’nin soykırımına uğramaktadır. Çin Devleti, Doğu Türkistan’da dönemler halinde sistematik bir şekilde gerçekleştirdiği katliamlarına son günlerde bir yenisini daha eklemiştir.

Ne hikmetse bu vahşet, basın yayın organlarının ilgisini çekmemekte, birçok basın kuruluşu için akan Türk kanı haber değeri dahi taşımamaktadır. Ne Batı’da ne de Türkiye’de işgal altındaki Türkistan’ın çığlığı bir türlü duyulmamakta, akan kan Türk’ün olunca kulaklar sağır, gözler kör olmaktadır.

Türkistan kan gölü haline gelmişken Hükümet, yaşanan dramı görmezden gelmekte, sözde insan hakları savunucuları susmakla yetinmektedir. Hükümet nezdinde binlerce Türk’ün kanı, canı; milyonlarca soydaşımızın ırzı, namusu, Mısır’da katledilen bir tek kişiden daha değersizdir.

Birleşmiş Milletler; Temel İnsan Hakları Sözleşmesi, Soykırımın Önlenmesi ve Savaş Suçlularının Cezalandırılması Sözleşmesi ve Siyasi ve Medeni Haklar Sözleşmesi ile tüm insanların can ve mal güvenliğini teminat altına almıştır.

Oysa bugün Birleşmiş Milletlere üye devletlerin gözleri önünde Müslüman kanı akıtılmakta, insanlık suçu işlenmektedir. Doğu Türkistan’da akan Müslüman-Türk kanına, evlerinden, yurtlarından edilmiş yüz binlere, Urumçi’de katledilen canlara kimsenin gözlerini kapatma hakkı yoktur. Doğu Türkistan’da akıtılan bu kanı durdurmak, yaşanan insanlık dramına son vermek insanlığın üzerine düşen bir sorumluluktur. Ancak Birleşmiş Milletleri harekete geçirecek olan da Türk Hükümetinin hassasiyeti olacaktır. Ne yazık ki AKP, Doğu Türkistan’a karşı duyarsız kalmaktadır.

Bir milyona yakın Suriyeliyi yıllardır ülkemizde barındıran, Filistin için her türlü girişimde bulunan, Mısır’daki iç çatışmada ölenler için gözyaşı döken AKP, Doğu Türkistan’da yaşananlara, Türk katliamına karşı derin bir sessizliğe bürünmekte, oluk oluk akan Müslüman-Türk kanını görmezden gelmektedir. Bir taraftaki acıya üzülüp, diğer taraftaki insanlık dramını görmezden gelmek Batı’nın kirli oyununa alet olmaktan başka bir şey değildir.

Türkiye Kamu-Sen olarak insanlık katledilmeden, yaşanan trajedi daha da büyümeden önce Türk Hükümeti’ni ve Birleşmiş Milletler Örgütünü, Doğu Türkistan’da yaşanan bu katliamı durdurmak üzere yetkili organlarını harekete geçirmeye ve etkili tedbirler almaya davet ediyoruz.

A.Kerim EFLATUN

İl Temsilcisi

KAYNAK  :  http://www.haber424.com/eflatun-akp-dogu-turkistana-karsi-duyarsiz-kalmaktadir.html

Etiketler: » » »
Share
1413 Kez Görüntülendi.