logo

trugen jacn

TÜRK ASILLI BİLİM İNSANLARI ÇANAKKALE’DE BİLİMSEL BİR ETKİNLİKTE BULUŞUYOR

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Yasen Hayrinsa ve Omer Kanat dahil, gülümseyen insanlar, yazı

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), önümüzdeki günlerde büyük bir bilimsel organizasyona ev sahipliği yapacak.

S-400’leri üreten kişinin Türk Asıllı olması ile dünyanın çeşitli noktalarında görev yapan Türk kökenli bilim insanları, tekrar gündeme geldi.

Türk asıllı olup, dünyanın gelişmiş ülkelerinde görev yapan, başarılı bilim insanlarını Türkiye’ye davet eden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 6 bilim insanını şehrimize getiriyor. ÇOMÜ Tasavvuf Topluluğu’nun Sema Zikr-i Şerifi ile başlayacak bilimsel etkinliğin 6 bilim insanının konuşma yapacağı üç oturumun ardından soru-cevap şeklinde sona ermesi bekleniyor.
NASA’da Jet Motorları Laboratuvarında görev yapan Türk Asıllı Dr. Erkin Siddick; Amerika Massachusettes Üniversitesi’nde görev yapan ve DNA konusunda çok önemli çalışmalara imza atan, aynı zamanda ilk buzağıyı klonlayan kişi olarak Genetik Araştırmalar uzmanı Prof.Dr. Maya Mitalipova; Washington’da görev yapan Amerika-Çin ilişkileri uzmanı Ömer Kanat; dünyada insan hakları konusunda önemli çalışmalarda bulunan ve Avusturalya’dan katılan Dr. Memtimin Ala, İsviçre’de Swisscom Bilişim Teknolojileri Uzmanı Dr. Abduxukur Abdurixit; Almanya’dan Araştırmacı-Yazar Gazeteci Perhad Muhammedi’nin sunum yapacağı konferans 5 Eylül tarihinde, saat 10.30’da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Troya Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
6 OTURUM İÇİN 6 AYRI SERTİFİKA Bilimsel alanda çok değerli bilgilerin sunulacağı bu etkinlik özellikle öğrenciler için ayrı bir önem taşıyor. Kariyer ve gelecekleri için, dünyada alanlarında kendini kanıtlamış Türk Asıllı Bilim İnsanlarından sertifika alacak olan öğrenciler, büyük bir fırsat yakalamış olacaklar. 6 oturum için 6 ayrı Sertifika verilecek olan konferansta tüm etkinlikler Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından ücretsiz olarak yapılacak.

Kaynak ; https://canakkalegundem.net/…/turk-asilli-bilim-insanlari-…/

Fotoğraf açıklaması yok.
Etiketler: » » » »
Share
2582 Kez Görüntülendi.