logo

trugen jacn

RUHİ ÇENET : ÇİN YÖNETİMİ ŞU AN 3 MİLYON MÜSLÜMAN TÜRK’E SOYKIRIM YAPIYOR (VİDEO)

Ruhi Çenet Resimleri ile ilgili görsel sonucu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UUYHAM)

Yaptığı çarpıcı ve dikkat çekici video yapımları ile tanınan vicdanlı ve onurlu insan yapımcı Ruhi Çenet İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere karşı uyguladığı baskı,zulüm,etnik soykırım ve insanlık dışı cinayetleri ile Çin Toplama kamplarında tutuklu milyonlarca Müslüman Türklerin dramını anlatan bir videoyu 16 Kasım 2019 tarihi itibariyle youtube kanalından yayınlamıştır.

Sayın Ruhi Çenet youtube kanalından yayınladığı bu Doğu Türkistan videosu ile ilgili şu notları da yaylaşıyor ; ” Çok geç kalınmış bir video ama belki de yaptığım en önemli video.” cümleleri ile Doğu Türkistan’daki insani krize ve Çinli işgalcıların Müslüman Türklere yönelik baskı.zulüm ve soykırım uygulamalarına dikkati çekiyor.

Sayın Ruhi Çenet yaptığı çalışmaları ile ilgili şu bilgileri de bizlerle paylaşıyor : ” Araştır, anla, yaşa ve paylaş felsefemle insanlara bilimi sevdiren ve onları düşündüren bilgi videoları üretiyorum. Genellikle haftada 1 video yüklediğim merak ve gizem dolu kanalımdaki videolarımı kaçırmamak için abone olmayı unutmayın! ” ifadesini kullanıyor.

Biz de vicdanlı ve onurlu bir insan olmasının yanında değerli bir yapımcı olan Sayın Ruhi Çenet’e Doğu Türkistan duyarlığı ve yaptığı bu çok önemli ve bizim için değerli hizmetleri için teşekkür ediyor, nice hayırlı ve başarılı çalışmalar yapmasını diliyoruz. Allah kendisinden razı olsun.Amin (UYHAM)

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
801 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ