logo

trugen jacn
02 April 2019

NAZİ KAMPI MAĞDURU : ÇİN BİZİ ÇİNCE KONUŞAN ROBOTLARA DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYOR !

Gittikleri ana yurtları Doğu Türkistan’da Çin işgal yönetiminin “Eğitim Merkezi” yalanı ile açtığı Çin Nazi Ölüm kamplarına hapsedilen ancak Kazakistan yönetiminin girişimleri sonucu Kazakistan’a iade edilen Doğu Türkistan asıllı ve Kazakistan uyruklu Kazak Türkü Kayrat Samerkant ile Ömir Beekali başından geçenleri dünyanın önde gelen medya organlarından The Washington Post muhabirine anlattılar.Çin Nazi Kampı mağdurları ” Çin biz Uygur, Kazak,Kırgiz ve diğer Müslüman Türkleri kendi kimliğimizi inkar etmeye zorluyor ve Çince konuşan Çinli Robotlara Dönüştürmek istiyor.” açıklamasında bulundular.

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, yazı

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Çin Nazi kamplarındaki  Uygur ve Kazak Tutsakların  sistemli ve sürekli şekilde aşağılandıklarını ve kendilerine galiz  küfürlerle hakaretler  edildiğini anlatan eski tutsaklar  Çin’in esas amacının   onurlarını kırarak, aşağılayarak, kimliğimizden uzaklaştırmak içindi.  Ayrıca çeşitli yöntemlerle beyin yıkama seanslarına tabi tutuluyorduk. Bu baskı ve zulüm ve beyin yıkama cinayetlerini şu başlıklar altında sıralayabiliriz ;

  • Her gün çok erken kalkıyor ve Çin devlet marşı eşliğinde bayrak törenine katılmaya zorlanıyorduk.
  • Ondan sonra saatlerce devam eden  ezberleme ve ideolojik eğitime  tabi  tutuluyorduk,
  • Eğitimde ezberlememiz istenen slogan, öğreti ve konular şunlardı;
  • Çin Komünist Partisi Tüzüğü ile onun Liderlerinin öğretilerini Çince ezberlemek
  • Ekim 2017’da yapılan ÇKP 19.Kurultayının kararlarını ve ruhunu yüksek sesle okumak ve yadlamak
  • 3  Çeşit güçleri eleştirmek ve onları  hakaretler ederek aşağılamak
  • ÇKP genel Sekreteri ve devlet Başkanı Xi Jing Ping’e teşekkür etmek ona sağlık ve uzun ömürler dilemek

Çin Ölüm Kamplarından kurtulan Kazak Türkü eski tutsaklar bu zorunlu eğitim ve beyin yıkama seanslarını kabul etmeyen, karşı gelen veya Çince metinleri ezberlemede başarısız olanların  çeşitli şekilde cezalandırıldıklarını de açıkladılar.

An elderly Uyghur woman stands near a mosque where a paramilitary police vehicle is parked in the Xinjiang capital Urumqi, in a file photo.


Çince Öğreti ve Metinleri Ezberlemede Başarısız Olanlar Cezalandırılıyor 

Çin Nazi Kampından kurtulan Kazak Türkü eski tutsaklar kendilerine zorla ezberlemeleri istenen Çince metin ve öğretiler hiç Çince bilmedikleri için ezberlemede başarısız olan  ve genellikle yaşlı tutsakları çeşitli ağır cezalara çarptırdıklarını belirttiler.

Tutsakların çarptırıldıkları  bu cezaları şöyle sıraladılar ;


• Tutsakların yemek vermeyerek aç bırakmak
• Onlara  sürekli  olarak çeşitli şekillerde işkence ederek uykusuz bırakmak
• Sürekli ayakta tutmak ve oturmanıza ve dinlenmenize engel olmak
• Sizin milli kimliğiniz ile dini inançlarınızı terk etmeye zorlamak.
• Müslümanca yemekleri keserek domuz eti ile hazırlanan yemekleri yemeye mecbur etmek
• Aşırı dini düşüncelere sahip oldukları iddiası ile tutuklananlara zorla içki içermek
Kazak Türkü eski tutsaklar Kamp yöneticileri veya eğiticilerinin emir ve talimatlarına harfiyen uymak zorunda olduklarını ve Onların ezberlettiklerini harfiyen yerine getirmek zorunda olduklarını de belirttiler. ÇKP’nin her sözünü tutumanız ve emirlerine harfiyen uymanız gerekir. Çin’in bu ölüm kamplarında bazı tutsaklar bu baskı ve zulümlere dayanamayarak intihar teşebbüsünde de bulunduklarına şahit olduk.”  Dediler,
Gazete ayrıca Çin’in bu Ölüm kamplarında tutsak durumda bulunanların içinde doktorlar, Avukatlar, öğretmenler ile sanatçıların de olduğunu hatta 22 yaşındaki Uygur Futbol yıldızı İrfan Hazim’in de yurt dışına çıktığı için  bu ölüm kamplarına atıldığını de bildirdi.
Kaynak : http://habernida.com/bizi-cince-konusan-robota-donusturmek-istiyorlar/

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ