logo

trugen jacn

MHP. KAYSERİ-MELİKGAZİ İLÇE TEŞKİLATI DOĞU TÜRKİSTANLILARI ZİYARET ETTİ

 

MHP Melikgazi İlçe Teşkilatı Doğu Türkistanlılarla buluştu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

MHP Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş ve partililer, Doğu Türkistanlıları ziyaret ederek, yaşadıkları lojmanların meydanında kurulan yer sofrasında birlikte yemek yedi.

Yücebaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Doğu Türkistanlı kardeşlerinin sıkıntılarını dinlemek, dertlerine bir nebze merhem olabiMHP Melikgazi İlçe Teşkilatı olarak kadın kollarıyla beraber, Doğu Türkistanlılarla kucaklaşmak için burada olduklarını vurgulayan Yücebaş, “İçlerinden birçoğunun annesi, babası Çin zulmünden kurtulamamış, yetim evlatlarımız. Çam sakızı çoban armağanı yardımda bulunmak için daha önce tespit ettiğimiz malzemeleri buraya ulaştırdık” diye konuştu 

Doğu Türkistanlı Hasan Amut ise 4 senedir burada yaşadıklarını ifade etti. Bu süre zarfında Milliyetçi Hareket Partisi’nin elinden geleni kendilerinden esirgemediğini ve hep yardım ettiğini kaydeden Amut, “Allah onlardan razı olsun. Biz Türkiye Devleti’ni kendi devletimizden ayrı görmedik, bu memleketi ayrı görmedik. Doğu Türkistan neyse Türkiye bizim için odur. Sayın Cumhurbaşkanımız sağolsunlar, Sayın Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyoruz, bizim için elinden geleni yapıyorlar” dedi.

 

Kaynak :  http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=74921

Etiketler: » » » » » »
Share
558 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ