logo

trugen jacn

MHP MALATYA İL BAŞKANI AVŞAR :DOĞU TÜRKİSTAN SOYDAŞLARIMIZ ASLA YALNIZ DEĞİLDİR !

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı R. Bülent Avşar, Çin’in Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur Türklerine uyguladığı zulmü kınayan bir mesaj yayınladı. Avşar mesajinda “Doğu Türkistanlı Soydaşlarımız asla yalnız değildir .” dedi,

MHP İl Başkanı Avşar Zulmü Kınadı

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

MHP.Malatya İl Başkanı RBülent Avşar Çin işgal yönetiminin Doğu TürkistanDa Müslüman Türklere karşı uyguladığı baskı zulüm ve soykırım uygulamaları ile Çin Nazi Kamplarında haksuz ve hukuksuz olarak tutulan so Türklerin durumuna tepki göstererek kınadı.

MHP İl Başkan Avşar mesajında; “Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne yönelik sistematik bir zulüm devam etmektedir. Bölgede soydaşlarımız bir soykırıma tabi tutulmakta, Türk milletinin izleri Doğu Türkistan topraklarından silinmeye çalışılmaktadır. Çin’in işgalci yönetimi, basın ve internet sansürü ile bölgede yaşanan dramı, Dünya kamuoyundan gizlemektedir. Vatanlarını ve hatıralarını geride bırakarak, Çin’in zulmünden kaçan soydaşlarımızın göze aldıkları riskler bile ne denli ağır bir baskının yaşandığını göstermektedir. Nerede bir Türk varsa orası bizim ilgi alanımızdır. Dünyanın neresinde mazlum, garip, soydaşımız, din kardeşimiz var ise her birisinin derdiyle dertlenmek, sevinciyle mutlu olmak hepimizin boynunun borcudur. Hele ki ata topraklarımızda yapılanlar asla kabul edilemez. Doğu Türkistanlı soydaşlarımız asla yalnız değildir.

  • Al bayraktan gök bayrağa selam olsun!
  • Yaşasın haklı Doğu Türkistan Davamız!
  • Yaşasın hiçbir güç önünde eğilmeyen soydaşlığımız!
  • Yaşasın büyük turan ülkümüz!
  • Yaşasın yüce Türk Milleti! Doğu Türkistan adeta tecrit edilmiş bir nevi açık hapishaneye döndürülmüştür.
  • Bu yapılan zulüm karşısında dünyanın adeta gözü kör, kulağı duymaz olmuştur.

Hz. Ali ( R.A) “Bir zulmü engelleyemiyorsanız onu herkese duyurun” buyurmuştur. Biz âlemin neresinde olursa olsun Türk’ün sesini haykıracağız! Unutulmasın ki! Büyük ve yüce Türk Milleti ne pahasına olursa olsun soydaşlarının yanında var olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Malatyasorsoz.tr.

Etiketler: » » » » » » »
Share
418 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ