logo

trugen jacn

MHP ESKİŞEHİR İL BAŞKANLIĞI : ÇİN’İN TÜRK SOYKIRIMINA DUYARSIZLIK KABUL EDİLEMEZ !

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Eskişehir Türk Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yrd.cısı sayın Fuat Kozak Çin’in Doğu Türkistan’daki Türk bir basın açıklaması ile tepki gösterdi. Başakan Kozak ” Çin’in bu etnik Türk Soykırımına duyarsızlık göstermek asla kabul edilemez !” dedi.

MHP’den Doğu Türkistan açıklaması

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir İl Başkan Yardımcısı Fuat Kozak, bütün dünya devletlerinin Doğu Türkistan’daki iğrenç ve insanlık dışı olaylara gerekli hiç bir müdahalede bulunmayıp adeta olaylara seyirci kaldığını belirtti.

Türk Dünyasından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan Fuat Kozak, konuyla ilgili açıklamasında, Doğu Türkistan’ın kanayan yara olduğunu belirtti. Kozak, “Her nedense dünyanın duymazdan ve görmezden geldiği dünya tarihinin en büyük soykırımları işkenceleri ve psikolojik baskılarının uygulandığı Doğu Türkistan halkı yalnızlığına terk edilmiş durumdadır. Bütün dünya devletleri bu iğrenç ve insanlık dışı olaylara gerekli hiç bir müdahalede bulunmayıp adeta olaylara seyirci kalmaktadır. Çin’in bu baskıları ve zorbalıkları her geçen gün şiddetini ve acımasızlığını arttırarak devam etmektedir. İnsanlık tarihi var olduğundan bugüne kadar bütün zalimler kaybetmiş mazlumlar kazanmıştır. Allah mazlum olan soydaşlarımızı, kardeşlerimizi korusun ve kollasın, zalimlere de fırsat vermesin” diye belirtti.

Kaynak : https://www.nehaber24.com/eskisehir/mhpden-dogu-turkistan-aciklamasi-h225130.html

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
691 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ