logo

trugen jacn

LÜLEBURGAZ TÜRK OCAĞI’NDAN “İNSANLIĞIN SUSTUĞU YER : DOĞU TÜRKİSTAN ” KONFERANSI

Görüntünün olası içeriği: Hamit Göktürk, yazı

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Lüleburgaz Türk Ocakları Şubesi ‘İnsanlığın Sustuğu Yer Doğu Türkistan’ adlı konferans düzenledi.

23 Şubat Cumartesi günü saat 19.00’da Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen, konferansa konuşmacı olarak Doğu Türkistanlı Araştırmacı-Yazar Hamit Göktürk katıldı.

Konferansa MHP Lüleburgaz İlçe Başkanı İlkay Karataş, MHP Lüleburgaz Belediye Başkan Adayı Armağan Ayyıldız, Lüleburgaz Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Beyazgül, İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı İbrahim Bölükbaşı, İYİ Parti Lüleburgaz Belediye Başkanı Adayı Mustafa Kalecik ve Sivil Toplum Kuruluşları katıldı.

“KENDİNE ULUSALCI DİYENLER”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Lüleburgaz Türk Ocakları Şubesi Başkanı Emrah Gültekin, açılış konuşmasında; “Biz Dünya’nın her yerinde öksüz Türk kalmasın diye çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kendi içimizde birlik olmalıyız. Kendine ulusalcı diyenler Doğu Türkistan’daki zulme sessiz kalabilir. Bizler siyasetten uzak Türk Milliyetçileri olarak bu zulme sessiz kalamayız” dedi.

Lüleburgaz Türk Ocakları Şubesi Başkanı Gültekinin konuşmasının ardından yerel şairler sahneye tek tek çıkarak Doğu Türkistan için yazdıkları şiirlerini okudular.

“DUYGULANDIM…”

Şiir dinletisinin ardından kürsüye gelen Araştırmacı-Yazar Hamit Göktürk; “Bizi dinlemek için gelen siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Şairlerimize vicdanlarından kopan şiirleri söyledikleri için duygulandım.” diyerek söze başladı.

Doğu Türkistan hakkında bilgiler veren Göktürk, Doğu Türkistan’da yaşananları ve Çin politikalarını değerlendirdi. 

Kaynak : gorunumgazetesi.com.tr/haber/59089/ luleburgazda-dogu-turkistan-gecesi.html(Uğurcan Karaoğlu)

Etiketler: » » » » » » »
Share
471 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ