logo

trugen jacn
12 Ağustos 2014

KONYA’DA DOĞU TÜRKİSTAN VE FİLİSTİNLİ ŞEHİTLER İÇİN GİYABI CENAZE NAMAZI

                                       ‘Sizin sonunuz Kur’an’da yazıyor’

Sizin sonunuz  Kur’an’da yazıyor

Gazze ve Doğu Türkistan’da hayatını kaybedenler için Konya’da cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı
72 saatlik ateşkesinden ardından tekrar saldırılara başlayan İsrail’e karşı tepkiler çığ gibi büyüyor. İHH-AYDER üyeleri İsrail’in katliamlarını protesto etmek amacıyla Şerafettin Camii’nde bir araya gelerek, saldırılarda şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı.

İsrial ile Hamas arasındaki 3 günlük ateşkesin sona ermesinin ardından İsrail Ordusu dün itibariyle Gazze’ye hava saldırısı düzenledi. Saldırıda başta çocuklar olmak üzere onlarca kişi hayatını kaybetti. Doğu Türkistan’da da Çin’in baskısı artıyor. Uygur Türkleri Çin güçleri tarafından Müslüman-Türk olduğu için katlediliyor. İslam coğrafyasında yaşanan bu katliamlarda şehit olanlar için İHH-AYDER üyeleri Şerafettin Camii’nde Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılarak İsrail’i ve Çin’i protesto etti. Namaz sonrası açıklamalarda bulunan Konya İHH Yönetim Kurulu Üyesi Selim Öncü, İsrial işgal rejiminin 7 Temmuz’da hava saldırısı başlattığını, 15 Temmuz’dan itibaren ise saldırılarını karadan ve denizden devam ettirdiğini söyledi. Bu saldırılarda hayatını kaybeden Filistinli sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Öncü, “Gazze’de zaten kötü olan insani durum dayanılmaz boyutlara ulaştı. Saldırılarında tarihte de olduğu gibi yine sivilleri hedef alan, bebek katili İsrail, döktüğü kanlara doymamaktadır. Yapılan saldırılarda çoğu kadın ve çocuk olan 2 bine yakın Gazzeli şehit olmuş, 10 bine yakını ise yaralanmıştır. Defalarca ateşkes ilan edilmesine rağmen göstermelik sebeplerle Hamas’ın ateşkesi ihlal ettiği yalanını söyleyen katil İsrail rejimi, hunharca yaptığı katliamlara dünyanın gözleri önünde devam etmektedir” dedi.

21-1.jpg

DOĞU TÜRKİSTAN’DA 300 ŞEHİT
İsrail’in ateşkesin bitmesinin ardından hava saldırılarını başlattığını vurgulayan Öncü, “Atılan bombalar ve füzeler ile Gazze’nin yaşam kaynaklarını hedef alarak, hayatta kalanların ise açlığa ve susuzluğa mahkum etmektedir. Şerefli Gazze direnişini kırma düşüncesinde olan alçak siyonistler, bu izzetli direnişin devam ettiğini ve kayıp verdiklerini sanki kendileri mazlum, tanklarına taş atan o küçük çocuklar ise zalimmiş gibi tüm dünyaya rol yapmaya başladılar. Bu tiyatro dünyanın her yerinde uygulanmaktadır. Aynı zamanda, zalim Çin diktatörlüğünün Doğu Türkistan’a başlattığı saldırılar neticesinde sadece Müslüman oldukları için 300’e yakın kardeşimiz şehit edilmiştir. Buradan Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yüce Rabbimizden rahmet diliyor ve geride kalan kardeşlerimizin maddi ve manevi olarak her zaman yanında olacağımızı haykırıyoruz. Ey bebek katilleri, gayri meşru rejim Siyonist İsrail, Birleşmiş Milletlerin daimi üyeleri dünyanın en büyük silah üreticileri ABD, Çin, Rusya, Fransa ve diğer zalimler, sizin akibetiniz bizim kitapta yazmaktadır: ‘De ki, ey kafirler! Yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz!’ Öncü’nün konuşmasının bitmesiyle birlikte İsrail bayrağı yakılarak, protesto edildi.

Kaynak  :  http://www.merhabahaber.com/sizin-sonunuz-kuranda-yaziyor-274744h.htm

Etiketler: » »

Share
832 Kez Görüntülendi.