logo

trugen jacn
07 Mayıs 2015

KÖKLÜ DEĞİŞİM DERGİSİNDEN MAZLUM COĞRAFYALAR İÇİN ETKİNLİK

      Köklü Değişim Dergisi İstanbul Temsilciliği , sahipsiz bırakılan Mazlum Coğrafyalardan Çin işgalı altındaki Doğu Türkistan başta,  Özbekistan vebenzeri  Müslümanlara zulmeden Kafir Komünist Çin, Rusya ve insanlık düşmanı bilumum zalim rejimlerin baskı,zulüm ve   dini  soykırım uygulamalarını dünya’ya duyurmak amacı ile bir dizi etkinlik düzenliyor.

Kök-Afiş

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Bu etkinlikler ile Mazlüm coğrafyalar ile mağdur Müslümanlara yapılan baskı,zulüm ve soykırımlara sessiz kalan İslam dünyasının duyarsız yönetimlerine çağrıda bulunmak ve bu kardeşlerimize sahip çıkmalarına dikkat çekmek amaçlanıyor.

Etkinlik 10 Mayıs 2015 Pazar günü Öğle namazını müteakip İstanbul Fatih Camii’nden topluca Saraçhane parkına doğru  yürüyüşle başlıyor.

Mazlum Coğrafyaların temsilcileri ile İslam Kardeşliğine duyarlı din Kardeşlerimizin katılacağı bu yürüyüş Saraçhane parkına kadar devam edecek.Saraçhane Parkında mazlum Coğrafyalar ile Doğu Türkistan’da yaşanan İşgalci Çin’in baskı,zulüm ve dini ve etnik  soykırım uygulamaları hakkında bilgi verilecek ve basın açıklaması yapılacaktır.
Ayrıca,bu etkinliğe iştirak eden ve STK temsilcileri de konu ile ilgili konuşmalar yapacaklardır.
Bilindiği üzere Türkiye’de Filistin,Suriye,Mısır gibi Ortadoğu ülkeleri ile  Arakan(Myanmar) ve Morolu(Filipinler) Kardeşlerimize gösterilen duyarlılığın aynı değereleri  paylaştığımız,inacımzın gereği olarak hak ve hukukça eşit olan Doğu Türkistan,Kırım,Karabağ ve Kerkük gibi islam beldelerinin de sahipsiz olmadığı vurgulamak , farkındalık ve duyarlılık oluşturmak amaçlanıyor.
Doğu Türkistan( Müslüman Uygur Türkleri(,Özbekistan,Kırım,Karabağ ve Kerkük (Irak Türkleri) ve tüm diğer İslam coğrafyalarındaki Kardeşlerimizin yaşadığı bu zulme, dini ve insani duyarlılık için bütün Kardeşlerimizi bu etkinliğe davet ediyoruz.
Siz muhterem Kardeşlerimizin katılımlarınız mazlum Coğrafyalarda varlık mücadelesi vermekte olan Kardeşlerimize manevi güç ve destek olacaktır.

Etinlikler için İletişim :
Mahmut KAR (Köklü Değişim Dergisi İstanbul Temsilciliği)
Telefon : 0212.631 62 26 -0535.613 62 62 karmahmut@hotmail.com
Duyuru Videosu : Sahipsiz Türkistan’a Sahip Çıkmak İçin Yürüyoruz. https://www.youtube.com/watch?v=cohskIOkex4&feature=youtu.be

Haber: https://www.kokludegisim.net/haberler/sahipsiz-turkistan-icin-yuruyoruz-yeni.html

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1382 Kez Görüntülendi.