logo

trugen jacn

ÇİNLİ’NİN KARS’TA İŞİ NE ? KARS’TA ANSIZIN ORTAYA ÇIKAN BİR ÇİNLİ KENT’TE PANİK YARATTI

Kars kent merkezi’nin en işlek caddelerinden Fiakbey Caddesi’nde görülen Çinli, kentte panik yarattı ve hareketli anların yaşanmasına neden oldu. Çinvirüsü semptonu taşıma ihtimalı bulunan Çinli için Polis ve sağlık ekiplerini seferber oldu ve Çinli gözetim altına alındı. Çin’den seferlerin durdurulduğu ve ülkeye girişlerin yasak olmasına rağmen bu etnik Han Çinlisinin ülkemize ve özellikle Kars’a gelmesi kafaların karışmasına sebep oldu.

Çinli vatandaş ikna edilerek eldiven ve maske verildi.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Kars’ın en işlek caddelerinden Faikbey Caddesi’nde Çin uyruklu bir kişiyi gören vatandaşlar, durumu hemen 112’ye bildirdi. Olay yerine gelen özel kıyafetli Acil Sağlık ve UMKE ekipleri ile polis, vatandaşları bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı.

Çevrede kısa süreli tedirginliğin yaşandığı olayda, Çinli vatandaş ikna edilerek eldiven ve maske verildi. Daha sonra ambulansa doğru giden Çinli, bu sefer de sırt çantasını yetkililere vermek istemedi.

Faiakbey Caddesi’nde görülen Çinli, kentte hareketli anlar yaşanmasına neden oldu.

Sağlık ekipleri cadde üzerinde esnaflık yapan vatandaşlardan bir poşet aldı. Çinlinin sırt çantası poşete konularak ambulansa bırakıldı. Ardından da Çinli şahıs ambulansa bindi.

Sağlık ekiplerince gözetim altına alınan Çinli, Harakani Devlet Hastanesine sevk edildi. Koronavirüs olup olmadığı henüz bilinmeyen Çinli, hastanede gözetim altına alındı.

Çinli şahsın Erzurum’dan Kars’a geldiği öğrenildi. Şahsın Yabancılar Şube Müdürlüğünce Erzurum’a gönderileceği belirtildi.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/gundem/karsta-panik-ortaya-cikan-cinli-hareketli-anlar-yasatti-3532203

Share
1258 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ