logo

trugen jacn
28 Mayıs 2015

KAMAN HALKI,KAYSERİ’YE YERELEŞEN  MÜLTECİ  UYGUR TÜRKÜ KARDEŞLERİNİ UNUTMADI .

Kaman Halkı, Belediyesi  öncülüğünde, Doğu Türkistan’daki Çin baskı ve zulmünden kaçarak Tayland, Malezya,Endonezya ve diğer güneydoğu Asya ülkeleri üzerinden  Türkiye’mize sığınan ve bir kısmı Kayseri’ye yerleşen Uygur Türkü Kardeşlerini unutmadı ve onlara sahip çıktı.Başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardımları Kayseri’ye götürerek ihtiyaç sahipleri soydaşlarımıza teslim etti.

KAMAN HALKI KARDEŞİNİ UNUTMADI

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)

 . Kaman Belediye başkanı Sayın Erhan TALUBaşkan Talu yardım kampanyası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Biz bu kampanyayı uzun zamandır devam ettirdik ve her seferinde siz değerli, duyarlı Kaman halkı desteğinizi bizden, kardeşlerinizden esirgemediniz. Her kampanyada kamyonlar dolusu malzeme yüklenmesi beni onura etti.Kaman halkının duyarlılığından dolayı gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Bir ayı aşkın süredir devam eden yardım kampanyamız bugün itibariyle sahiplerine ulaştırılacaktır.

Vatanlarını bırakıp Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan kardeşlerimize sizler sayesinde yalnız olmadıklarını onlarla üzüldüğümüzü, onların derdini dert bildiğimizi, bir olduğumuzu yüreklerimizin onlarla olduğunu gösterdik. Kaman’da dayanışma bilincinin ne kadar kuvvetli olduğunu bir kez daha göstermiş olduk. Tüm halkımıza ilgilerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım.  ” dedi.

Kaynak : Kaman Belediyesi Resmi Kurumsal İnternet Sitesi(kamanbelediyesi.com.tn)

Etiketler: » » » »
Share
1833 Kez Görüntülendi.