logo

trugen jacn

İYİ PARTİ’NİN DOĞU TÜRKİSTAN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ TBMM’DE BİR KEZ DAHA REDDEDİLDİ

İYİ Parti Milletvekilleri tarafından Çin’in işgalı altındaki Doğu TÜrkistan’da yaşayan Türk halkına yönelik baskı,zulüm,işkence ve sistematik bir soykırım cinayetlerinin araştırılması ve gündeme getirilmesi amacı ile TBMM.Başkanığına verdiği son Doğu Türkistan ile ilgili araştırma önergesi çoğunluktaki Cumhur İttifakı Partilerine mensup Milletvekillerinin (AKP ve MHP ) oyları ile reddedildiği açıklandı. İYİ Parti TBMM.Gurubu geçtiğimiz yıllarda da bir kaç kez benzer önergeler sunmuş ancak,bugün olduğu gibi yine Cumhur İttifakı Partili Milletvekililerinin çoğunluk oyları ile reddedilmişti.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve stadyum

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İYİ Parti’nin işgalci Çin Halk Cumhuriyeti tarafından sistematik bir soykırıma maruz bırakılan Doğu Türkistan Türklüğü için verdiği araştırma önergesi, Cumhur İttifakı partilerinin üyeleriyle reddedildi.

ABD’nin yürütme ve yasama organları Doğu Türkistan için Çin’e yaptırım kararları uygulamaya koyarken Türk parlamentosunun bir kez daha altına imza attığı skandal kararı İYİ Parti Erzurum Milletvekili Muhammet Naci Cinisli duyurdu.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında İYİ Partili 23 milletvekilinin imzasını taşıyan, Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türklerine yönelik olumsuz uygulamaların incelenmesine yönelik araştırma önergesi de aynı partilerin tavrı neticesinde reddedilmişti.

Kaynak : https://www.tamgaturk.com/iyi-partinin-dogu-turkistan-onergesine-cumhur-ittifakindan-ret/

Share
99 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ