logo

trugen jacn

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ TÜRKKAN’DAN DOĞU TÜRKİSTAN ÇIKIŞI : NEDEN SUSUYORSUNUZ ?

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve TBMM. Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerinin durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Millekvekili Türkkan, Çin’in Doğu Türkistan’dakie baskı,zulüm ve soykırım uygulamalarına ses çıkarmayan tek ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti.

Lütfü Türkkan'dan Doğu Türkistan çıkışı: "Neden susuyorsunuz"

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Çin zulmüne maruz kalan Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Lütfü Türkkan, Çin’in Doğu Türkistan’da işlediği insanlık suçlarına karşı batı ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkenin tepki gösterdiğini, bazı ülkelerin ise yaptırım kararı aldığına belirtirken, bu konuda ses çıkarmayan tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Gelecek hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülecek olan sosyal medyaya yönelik kanun teklifine dair görüşlerini de dile getirdi.

https://www.facebook.com/iyiparti/videos/286859285861610/

HAYVANLAR İÇİN YASAL DÜZENLEME
Hayvan haklarına ilişkin başka bir soruya da Türkkan, “AK Parti, hayvanalara karşı vahşice tavırların sona erdirilmesi için gereken yasal düzenlemeyi yapmaktan imtina ediyor. Meclis açılır açılmaz kanun teklifimizin görüşülmesi için ısrarımız devam edecek.” cevabını verdi.
 

https://www.aykiri.com.tr/lutfu-turkkan-dan-dogu-turkistan-cikisi-neden-susuyorsunuz/4246/?fbclid
Share
314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ