logo

trugen jacn

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI SAYIN AKŞENER’DEN ŞEHİT UYGUR ŞAİR TOHTİ İÇİN TAZİYE MESAJİ

Meral Akşener resimleri ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)
İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi ve bu Parti’nin değerli Milletvekilleri her zaman olduğu gibi Çiin işgal yönetimince Toplama Kamplarında şehit edilen Özgürlüük Şairi Nurmuhammed Tohti için taziye mesaji yayınlayarak bir kez daha mazlum Doğu Türkistanlı Soydaşlarının yanında ve kalbinde yer aldıklarını gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi kişisel twitter hesabından yayınladığı taziye mesaji şöyle ; “ İnsanlık dışı uygulamaların yaşandığı Çin’in zulüm ve işkence kamplarında şehit düşen ,Doğu Türkistan’ımızın ünlü yazarı Nurmuhammed Tohti’ye Cenabi Hak’tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet,ruhu şad olsun.”

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, yazı

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin bu taziye mesaji ile bir kez daha Doğu Türkistanlı kardeşlerinin yanında olduğunu ifade etmiş, engin bir vefa ve kadirbilirlilik örneği göstermiştir. Dünyanın dört bir yanında yaşayan Doğu Türkistan Türkleri kendilerine minnet ve şükranlarını sunar,en derin saygılarını arz eder. Allah kendisinden razı olsun.Amin

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1862 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ