logo

trugen jacn
28 Aralık 2014

İSTANBUL ALPEREN OCAKLARI BAŞKANI MİCAN : ALLAHIM, TAYLAND’DAKİ KARDEŞLERİMİZİN KURTULMALARINI NASİP EYLE…!

Alperen Ocakları, Uygur Türkleri İçin Eylem Yaptı

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

           İstanbul Alperen Ocakları Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üyeleri, Uygur Türklerine yapılan zulmü ve Tayland hükümetinin Uygur Türklerini Çin’e iade etme kararını protesto etti. Çin bayrağı yakan eylemciler, Başbakanlık ofisi yetkililerine dilekçe verdi.

İstanbul Alperen Ocakları Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üyesi yaklaşık 100 kişi, Uygur Türklerine yapılan zulmü protesto etmek amacıyla Beşiktaş İskele Meydanı’nda toplandı. Grup, ellerinde döviz, pankart ve flamalarla bir süre Çin ve Tayland aleyhine sloganlar attı. Ardından grup Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi’ne yürüme kararı aldı.

Bunun üzerine devreye giren polis ekipleri, grup ile anlaşarak grubun Deniz Müzesi’ne kadar yürümesine izin verdi. Sloganlar atarak yürümeye başlayan grup, basın açıklaması yaptı ve dua etti.

İstanbul Alperen Ocakları Başkanı Kürşad Mican  Basın açıklamasındra Şunları  Söyledi

Değerli Dava arkadaşlarım, Kıymetli Basın mensupları;

Tayland’a devletinin kendilerine sığınmış Doğu Türkistanlı, Uygur Türk’ü soydaşlarımızı Çin devletine iade etme kararı alması üzrine burada toplanmış bulunmaktayız..

Sayın Başbakan; ’’Tayland’daki mülteci Uygur kardeşlerimizin meselesini en kısa zamanda çözeceğiz’’ sözü vermiştiniz. O günden bu güne Tayland hükumeti Uygur Türkü Soydaşlarımızı Katil Çin devletine İade etme kararı almıştır.

Sayın Başbakan; Bizler; Nizam-ı Alem İ’la-yı Kelimetullah davasının davacısı,’’Dillerde Tekbir Gönüllerde Kur’an; Yürü dediğinde dağları, dur dediğinde kalpleri durduran’’ Türk İslam ocaklarında yetişmiş Uç beyleri Akıncılar, Fetih nesli Alperenler olarak
Bu Millete ikinci bir BORALTAN faciası yaşatmanızı istemiyoruz. Tarihte ilk İnsan hakları beyannamesini yayınlayan Ceddimiz Fatih Sultan Mehmet hanı unutmamanızı ve Yakın tarihimizdeki kısmen de olsa Kıbrıs hadisesindeki dış politikamızın dik duruşunu ve Bulgaristan’daki soydaşlarımıza karşı gösterdiği iradeyi unutmayınız. Ace ye Hindistan’a İspanya’ya soydaş ve din kardeşleri adına donanma göndermiş bir İmparatorluğun bekası Türkiye Cumhuriyeti Devletinin soydaşlarımıza sahip çıkmasını, En üst düzey diplomatik girişimleri başlatarak Çin devletine iade edilmelerinin önüne geçilmesini, Soydaşlarımızın Türkiye’ye kabulünü tarafınızdan ve Hükumetinizden talep ediyoruz.
Taylan hükumetini ise Uluslar arası sözleşmeleri yok saymamalarını, kendilerine sığınmış canların yaşam haklarına saygı göstermelerini, aksi durumda kendi insanının güveninin yitireceği gibi coğrafyasında da itibarını yok edeceğini, bu hadisenin tarihlerinde kara bir leke olarak yer alacağını hatırlatıyoruz. 


Sayın Başbakan; Unutulmalıdır ki Devletlerin siyasal irdelerinde; İsrail’in Mavi Marmara’da, Türkiye’nin Çuval hadisesinde olduğu gibi kırılma anları olur. 300 den fazla Uygur kardeşimizin Çin Zülmüne teslim etmesine engel olmak mazlumlar adına umut olurken soydaşlarımız ve iktidarınız adına Özgüven Devletimiz adına da DESTUR icazeti olacaktır. 

Sayın Başbakan; Çevremizde ve Diğer coğrasfyalarda Soydaşlarımıza türlü zulüm ve haksızlıklar yapılırken İktidarınızın ketum ve mankutlaşması bizleri Tayland’daki soydaşlarımız konusunda umutsuzluğa itmektedir. Kaldı ki Zalim Çin devletine ‘’Diplomatik Kınama’’ dahi gönderemediniz..! 
Oysa Mısırdaki Şehit Esmaya Ümmet adına haklı olarak sahip çıkarken, yine haklı olarak Suriyeli mazlumlara Ümmet adına,olması gereken ve bize yakıştığı gibi Millet adına milletce kucak açtık.
Bu minvalde sormadan edemiyoruz! Uygur Türkleri ‘’Türk’’ oldukları için mi ÜMMETTEN sayılmıyor ve sahip çıkılmıyor. Sayın Başbakan; Ümmetin ve Milletin YETİMLERİ Uygur Türkü soydaşlarımız Tayland’da haklarında haksız yere verilmiş ölüm fermanına biçare beklerken Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Soydaşlarımızı, Osman Baturun torunlarını Kızıl Çin ve Tayland’ın insafına terk etmesi Mazlumların umutlarında derin yarıklar oluşurken, Milletimizin vicdanını dağlamaktadır.
Bizler; Milletin derin hafızası Alperenler olarak ; bütün mazlumların, özellikle soydaşlarımızın yanında durmaya devam edecek ve bu MİLLİ meselenin takipcizi olacağız..
Tayland'a Sığınan Uygur Türkleri İçin Eylem
Unutmayın!
Bizler;
Zalime Alp Mazluma EREN
Peygamber Ülküsüdür ALPEREN. 
Hatırlatması ile sesini yükselten Milletin derin hafızası ALPERENLERİZ..

Alperen Ocakları Eğitim ve yardımlaşma Vakfı
İstanbul İl Başkanı
Kürşat MİCAN

Fotoğraf: Tayland'da Allah dediği için, Müslüman Türk oldukları için esir tutulan bu çocukların ana ve babasına kavuşmasını tez zamanda nasip eyle Yarabbi. (Amin)

Etiketler: » » » »
Share
1702 Kez Görüntülendi.