logo

trugen jacn
05 July 2019

İŞGALCİ ÇİN’İN URUMÇİ KATLİAMI 10.YILINDA KÜRESEL DÜZEYDE PROTESTO VE LANETLENECEK

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

İşgalcı ÇKP Faşizminin Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi’de 05 Temmuz 2009’da yaptığı Uygur katliamı küresel düzeyde Doğu TÜrkistan Türkleri’nce çeşitli etkinliklerle protesto edilerek lanetlenecek ve bu kailamda hayatlarını kaybedenler başta tüm şehitlerimiz rahmet ve minnetle yad edilecek.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, Abdureshithaji Keremi ve Osman Mamat dahil, ayakta duran insanlar ve açık hava

Türkiye’deki protesto eyleminin İstanbul ayağı Doğu TÜrkistan STK.Birliği tarafından organize edilecek ve 05 Temmuz 2019 Cuma günü saat 11,oo’de İşgalci Çin’in Sarıyer-Tarabya’da bulunan Başkonsolosluğu önünde yüzlerce kişinin katılımı ile çeşitle sloganlarla protesto edilerek lanetlenecek ve akabinde bir ortak basın açıklaması yapılarak Urumçi katliamı ile günümüzde Doğu Türkistan’daki baskı zulüm,etnik soykırım ve Çin Nazi kamplarında tutulan milyonlarca Müslüman Türk’ün dramatik durumu bir kez daha gündeme getirilerek kamu oyunun bilgisine sunulacak.

Ankada’daki Protesto eylemleri ise 05 Temmuz 2019 Cuma günü saat 14,oo’te Ulus meydanında Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici ile Türk-Kamusen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci’nin ve çişitli Memur Konfederasyonlarının yöneticileri ve çeşitli STK.larının Başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilecek .

Görüntünün olası içeriği: yazı

Avrupa’daki protesto eylemleri ise Doğu Türkistan Milli Hareketinin en üst şemsiye kuruluşu olan Almanya Merkezli Dünya Uygur Kurultayının öncülüğünde çeşitli Avrupa kentlerinde 05 Temmuz 2019 Cuma günü aynı saatte düzenlenecek ve çeşitli eylemler İşgalci Çin protesto edilerek insanlıkdışı cinayetleri lanetlenecek.

Norveç.İsveç,Finlandıya,Fransa,Avusturya Almanya, İngiltere,Hollanda ve Belçika’da yaşayan Doğu Türkistan Türklerinin kurdukları Derneklerının öncülüğünde aynı gün vee saatte çeşitli etkinler yapması bekleniyor.

Uygur Türklerinin protesto resimleri ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca ABD’nin New York ve Washington kentlerindeki Çin Temsilcilikleri önünde çeşitli protesto eylemleri ile kınanacak ÇKP Faşizminin insanlığa karşı işledi suçlar ile soykırım uygulamaları uluslararası toplumun bir kez daha gündemine taşınacak ve BM,başta olmak üzere insan haklarına duyarlı ve ve demokrasi değerlerine bağlı ülkelerin ÇKP Faşist işgal yönetiminin Doğu TÜrkistan’daki insanlık dışı cinayetlerine karşı kayıtsız kalmamaları ve tepki göstermeleri talep edilecek.

Uygur Türklerinin protesto resimleri ile ilgili görsel sonucu

Kanada’da yaşayan Doğu Türkistan Türkleri de başkent Ottawa başta olmak üzere çeşitli kentlerde Kanada Doğu Türkistan Derneği’nin öncülüğünde çeşitli eylemler gerçekleştirecek ve İşgalci Çin’in insanlığa karşı işledi soykırım cinayetlerini protesto ederek lanetleyecekler.

Uygur Türklerinin protesto resimleri ile ilgili görsel sonucu

Japonya’da yaşayan Doğu Türkistan Türkleri de başkent Tokyo’da Japonya UYgur Dostluk Derneği’nin de katkıları ile Çin Büyükelçiliği önünde bir protesto eylemi gerçekleştirecek ve ÇKP Faşizminin insanlık dışı cinayetlerini lanetleyecekler.

Uygur Türklerinin protesto resimleri ile ilgili görsel sonucu

Uzak Avustralya’da yaşayan Doğu Türkistan Türkleri de Başkent Melborn,Kanaberere ve Adelaide şehirlerinde çeşitli eylemlerle İşgalcı Çin protesto edilerek kınanacak ve lanetlenecektir.Avustralya’da yaşayan Türkiye Türkleri başta olmak üzere çeşitli Müslüman topluluukların ve STK.larının de bu eylemlere destek verecekleri gelen haberler arasında.

Uygur Türklerinin protesto resimleri ile ilgili görsel sonucu
Uygur Türklerinin protesto resimleri ile ilgili görsel sonucu
Uygur Türklerinin protesto resimleri ile ilgili görsel sonucu
Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
10894 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ