logo

trugen jacn
22 Mart 2015

İŞGALCİ ÇİN’DEN MÜSLÜMAN UYGURLARA BİR ZULÜM DAHA..!

zULMİSTAN
İşgalci Çin,Uygurlara zorla bağlılık yemini ettiriyorlar

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM) 

      Doğu Türkistan’daki işgalcı Çin yönetimi, Tienenmin Sarayındaki ÇKP kadrolarının para, güç ve iktidar mücadelesini kamufle etmek ve kamuoyunu oyalamak için yeni zulüm yolları üretmeye başladı.

“Çin Vatandaşları” isimli resmi internet sitesine göre Mart ayı “Vatandaşlara Ahlak ve Erdem Kazandırma Ayı” olarak ilan edildi. Müslüman Uygurlar “Ben Çin Vatandaşıyım! = Men Cunggu Pukrası!” sloganı ile “Bağlılık Yemini” etmeye zorlanıyor.

Bu yeni uygulamaya göre bütün tüm Çin vatandaşı Uygurlar özel yemin etme töreninde Çin bayrağı ve devlet arması önüne devlet marşını da söyleyerek, “Kendilerinin Vatandaşlık Borçlarını Yerine Getireceklerine dair” yemin ettiriliyor.

Yeni zulmün pilot bölgesi işgal karşıtı hareketlerin en çok meydana geldiği bölgelerden Aksu’nun Avat (Abat) ilçesi ile Çin sınırındaki Gaziyane Kumul’un bazı uzak dağ köyleri. Uygulama daha sonra bütün Doğu Türkistan’a yayılacak.

Kasem Biriş

Aksu Vilayeti resmi internet sitesine göre, zorla yemin ettirme uygulaması “Devlet Gelişim ve Reform İşleri Komitesi” ile “Ana Çocuk Sağlığını Koruma Merkezi” tarafından düzenleniyor. Amaç ise sözde “Radikalizme Karşı Koymak”

Kaynak : gazetevahdet.com. 20.03.2015

Etiketler: » » »
Share
1799 Kez Görüntülendi.