logo

trugen jacn

İLHAM TOHTİ İNSİYATİFİ’NDAN İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER’E TEŞEKKÜR MESAJİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Bazı illerin belediye ...

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Almanya/Münih merkezli Dr.İlham Tohti Platformu Başkanı Enver Can İYİ Parti Genel Bşkanı Sayın Meral Akşener’e Doğu Türkistan davasına olan yakın ilgi, katkı ve çabalarından dolayı bir mektup yazarak teşekkürlerini bildirdi.

İlham Tohti Platformu Başkanı Enver Can’in İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi’ye yazdığı mektup aynen şöyle ;

Sayın Meral AKŞENER Hanımefendi

                                                           İYİ Parti Genel Başkanı

                                                          A N K A R A

             Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’da yaşayan  Müslüman Türklere yönelik  baskı zulum ve soykırım cinayetlerinin araştırılması için TBMM. Başkanlığına  3.kez verdiğiniz   araştırma önergesi  için  minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Önerge her ne kadar Cumhur ittifakı oyları ile reddedilmiş olsa da sizin İYİ parti olarak   vicdanı, insani,milli ve dini ve  tarihi görevinizi hakkı ile yerine getirdiğinize inanıyor ve   bu tarihi çabalarınız için çok teşekkür ediyorum.

      Ayrıca,27 Haziran 2020’de   İYİ Parti Genel Merkezi Dışilişkiler Başkanlığımızca yapılan Türk Dünyası  Çalıştayı’da Doğu Türkistan meselesininin ciddiyetine   binaen ivedi olarak en başta yer vermeniz ve bizi de  Moderatör olarak onurlandırdığınız için de ayrıca  şükranlarımı  sunuyorum.

         Doğu Türkistan bu karanlıklardan mutlaka kurtulacak ve aydınlık günlere  ve  hakkettiği özgürlüğe  Allah’in izni ile mutlaka kavuşacaktır. Doğu Türkistan Türkleri Kardeşleriniz olarak zatialinizin şahıslarında İYİ Partimizin ortaya koyduğunuz bu tarihi ve  derin  vefakarlığınızı ve  üstün kadirbilirliğini kalplerine nakşetmiş olup, bu çabalarınızı  asla unutmayacaklardır.

            Bu vesile ile dualarımı, selam ve başarı dileklerimi arz eder,en derin saygılarımın kabulünü dilerim.

Enver Can                                                                                   

                   İlham Tohti İnsiyatifi Başkanı                                                                   

Share
299 Kez Görüntülendi.