logo

trugen jacn

HRW DİREKTÖRÜ : ÇİN, UYGUR BÖLGESİNDE YILLARDIR GÖRÜLMEMİŞ HAK İHLALLERİ İŞLİYOR

İnsan Hakları İzleme Örgütü’HRW) Çin Direktörü Sofhie Richardson Çin’in, İslam’ı hastalık olarak gördüğünü Müslüman ülkeler ile bu ülke Liderlerinin Müslüman Türklere uygulanan bu zulme karşı duyarsız kalmaları nedeniyle Çin’in baskı ve zulmünü katlayarak devam ettirdiğini açıkladı .

Çin Müslümanların sessizliğinden istifade ediyor

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Bazı kaynaklar tarafından, Müslüman devletlerin, Çin zulmü altında yaşayan Uygur Müslümanlarına yönelik baskıya ses çıkarılmadıkları yorumları yapılıyor. Çin’e tepki gösterilmemesi halinde benzer durumun, Müslüman azınlıklara sahip ve onları baskı ile yönetmek isteyen diğer ülkeler tarafından da uygulanabileceği öne sürülüyor.

Çin’de Müslümanlara yönelik uygulanan insanlık dışı uygulamaların acımasızlığının her geçen gün arttığı biliniyor. Çin polisinin, dini hayatlarını yaşamak isteyen insanlara suçlu ve akıl hastası muamelesi yaptıkları ifade ediliyor.Evlerinden zorla alınan Uygur Türkleri, Komünist Parti kamplarına götürüldüklerini belirterek ” Kamplara gitmek istemeyen Uygurlulara işkencelerin yapıldığı ve hücreye konuldukları söyleniyor.

HRW Örgütü : Çin.Uygur Bölgesinde yıllardır, İnsan Hakları İhlalleri Suçu İşliyor

İnsan Hakları İzleme Örgüt (HRW), son günlerde Uygur Müslümanlarına uygulanan şiddetle ilgili bir rapor yayımlamıştı. Raporu açıklayan ,
HRW Çin Direktörü Sophie Richardson, “Bölgede yaşayan 13 milyon Müslüman Uygur Türkü siyasi telkine, kolektif cezalandırmaya, hareket, iletişim ve dini kısıtlamalara maruz kalıyor. Ayrıca, Çin hükümeti, Bölge’de onlarca yıldır görülmemiş bir boyutta insan hakları ihlalleri işliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak : habirnida.com.tr.

malatya oto ekspertiz
malatya rent a car
malatya web tasarım

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
968 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ