logo

trugen jacn
24 October 2019

GENÇ-BİRLİK ELAZIĞ ŞUBESİ ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ SOYKIRIM UYGULAMALARINI KINADI

Genç Birlik Elazığ Şubesi üyeleri, Çin’in Doğu Türkistan Bölgesi’ndeki insan hakları ihlallerine dikkati çekmek amacıyla cadde ve sokakları Çin zulmünü anlatan fotoğraflarla tepki göstererek Çin işgal yönetimini kınadılar.

Çin'in Doğu Türkistan'daki politikalarına tepki

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Genç Birlik Elazığ Şubesi üyeleri, Çin’in Doğu Türkistan Bölgesi’ndeki insan hakları ihlallerine dikkati çekmek amacıyla cadde ve sokakları Çin zulmünü anlatan fotoğraflarla donattı.


Genç Birlik Derneği Elazığ Şubesi başkanı Ömer Cipli yaptığı açıklamada, işgal altındaki 

doğu türkistan resik sergisi resimlerı ile ilgili görsel sonucu

Doğu Türkistan‘da Çin’in Uygurlara yönelik baskı ve zulmünün her geçen gün daha arttığını ancak tüm dünyanın buna sessiz kalmaya devam ettiğini belirtti.


Bölgede yaşayan insanların durumlarının her geçen gün daha da kötüleştiğini ifade eden Cipli, şunları söyledi:


“Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin maruz kaldıkları insan hakları ihlallerine dikkati çekmek amacıyla şehrimizin cadde ve sokaklarını orada yaşanan zulmü gözler önüne seren fotoğraflarla donattık. Hz. Ali’nin belirttiği üzere ” Bir zulme engel olamıyorsanız, onu herkese duyurun.” sözünden yola çıkarak Doğu Türkistanlıların yardım çığlıklarına kulak vermeye çalıştık. Bugün Doğu Türkistan’da binlerce insan Çin’in baskı ve zulmü altında acı içerisinde yaşıyor. Tüm dünyayı yaşanan bu zulme ‘dur’ demeye davet ediyoruz.

İlgili resim

Kaynak: haberler.com (AA.)

Etiketler: » » » » » » »
Share
445 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ