logo

trugen jacn

EDREMİT TÜRK OCAĞI’NDAN ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN SOYKIRIMINI ANLATAN RESİM SERGİSİ

Görüntünün olası içeriği: Mehmet Özkeleş

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Türk Ocakları Balıkesir/Edremit Şubesi Çin Komünist yönetiminin işgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik baskı, zulüm, etnik asimilasyon ve ırkı soykırım uygulamalarını kamu oyuna anlatmak için Balıkesir ve İlçelerinde “Doğu Türkistan Resim Sergisi” açarak gündeme taşıyor.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

Balıkesir/Edremit Türk Ocakaları Şube Başkanı Mehmet Özkeleş Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere karşı Çin’in baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerinin resimlerle anlatıldığı serginin açılışı ile ilgili olarak şunları ifade etti ; ” Doğu Türkistan bizim tarihi ata yadıgari Vatanımız. Bu ülke bizim kültür ve medeniyetimizin oluştuğu.şekillendiği ve yayıldığı Türk Milleti için çok özel bir coğrafya ve değerli bir vatan parçası.Bu ülke’de milli kimlikleri ile dini değerlerini koruyabilmek için son imkanlarını ve son takatlarını kullanmakta olan Kardeşlerimizin en azından yanında olduğumuzu göstermek ve onların haklarını savunmak Türk Ocakları ve Türk Milleti olarak bizlerin insanı bir görev,Milli bir Vazife ve dini bir vecibedir.Bu düşünceler ile bu sergiyi açmış bulunuyor. Sergi 05 Ocak 2020 tarihine kadar NOVADA AVM.salonlarında açık kalacaktır.Edremitli Vatandaşlarımızı sergimizi ziyaret etmeleri bizlere güç ve Doğu Türkistan’da yaşayan Kardeşlerimize teselli ve ümit bahşedecektir.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Edremit Türk Ocağı Başkanı Sayın Mehmet Özkeleş’en verdiği bilgiye göre Edremit Türk Ocağı ilk serginin 31.12.2019 günü itibariyle Edremit İlçe Merkezi Kadıköy NOVADO AVM.’de açtıklarını ileride bu Sergiyi Balıkesir’in ilçelerinde de sürdüreceklerini açıkıladı.

Fotoğraf açıklaması yok.
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Mehmet Özkeleş dahil
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, Mehmet Özkeleş dahil, gülümseyen insanlar

EDREMİT TÜRK OCAĞI ŞUBESİ TARAFINDAN
ÇİN’IN DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ TÜRKLERE YAPTIĞI INSANLIK DIŞI ZÜLÜM VE İŞKENCELERİ KONU ALAN RESİM SERGİSİ YAPILACAKTIR.BEKLERİZ.
31.12.2019 CUMHURİYET MEYDANI/ EDREMİT
01.01.2020 AKÇAY MEYDANI./EDREMİT
# ZÜLME SESSİZ KALMA# ZÜLME SESSİZ KALMA.

31.12.2019- 01.01.2020

BÜGÜN EDREMİT TÜRK OCAĞI OLARAKDOĞU TÜRKISTAN'DAKİ KIZIL ÇİNİN MÜSLÜMAN UYGUR TÜRK'LERİNE YAPTIĞIZULMÜ, İŞKENCEYİ PROTESTO AMACIYLABAŞLATTIĞIMIZ İMZA KANPAYASININ BİR BÖLÜM CEKILMIŞ VİDEOSU.(Mekafondaki arkadaşım Ahmet Kutlu Oral)Çok güzel yorumladı. Lütfen dinleyin.)

Gepostet von Türk Ocakları Edremit Temsilciliği am Mittwoch, 19. Dezember 2018

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1820 Kez Görüntülendi.