logo

trugen jacn

TÜM AİLESİ ÇİN NAZİ KAMPINA HAPSEDİLEN UYGUR TÜRKÜ ÖĞRENCİ MUHAMMED’İN FERYADI !

Ben  Muhammed Ataulllah. Doğu Türkistan’ın Hoten kentinde doğdum. Urumçi Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Uygur dili ve edebiyatı bölümünü bitirdim.2017 yılında Türkiye’ye geldim.  Ana, Baba, kardeşlerim  ve tüm aile üyelerinin Çin Nazi Kampına hapsedildiği haberini aldım.  Çok çaresizim ve çok üzgünüm. Lütfen Bana Yardım ediniz !

Muhammad Atawulla'nın Profil Fotoğrafı, Görüntünün olası içeriği: Muhammad Atawulla, yakın çekim ve açık hava

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Ülkesi Doğu Türkistan’dan Türkiye’ye yüksek öğrenim amacı ile gelen Muhammed Ataullah TÜrkiye başta olmaz üzere  dünyanın çeşitli kıt’a ve ülkelerinde yaşayan  ve aileleri Çin Nazi Kamplarına kapatılan binlerce acılı gençlerden birisi. Muhammed şu anda Kahramanmaraş Şütçü İmam Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uluslar arası ilişkiler ABD’da  Yüksek Lisans öğrenimi görmeketedir,Kendisi Türkiye’ye 2017 yılının Ocak ayında gelmiş.

Muhammed Ataullah bugün aşağıda kendisinin ve ailesinin durumunu anlatan bir resimli yazıyı sosyal medya plaformlarıında paylaşmış ve aşağıdaki notu de eklemiş ;

”  Benim adım Muhammad, Ben bir Uygur Türkü Öğrenciyim. Benim iki kardeşim yaklaşık iki yıldır Çin’in Doğu Türkistan genelinde açtığı Toplama kampında (Çin Nazi Kamplarından birinde)  tutuluyor. Annemin   ise bu yılın  Nisan ayında göz altına alındığı haberini aldım. . Babam hakkınıda ise hiç bir bilgiye sahip değilim. Şu anda dirimi ? Nerede ve ne iş yaptığı hakkında bilgi sahibi değilim. Ailemden en son Nisan ayında  haber alabilmiştim. Ben şimdiye kadar  haftalar,aylar ve yıllar geçmiş olmasına rağmen kendimin Anne,Baba ,Kardeşlerim ve ailemin diğer fertlerinin Çin  işgal yönetiminden çektiği baskı ve zulüm uygulamalarını anlatmaktan çekindim ve aileme daha fazla zarar verebileceğim endişesi ile suskun kaldım. Çin işgal yönetiminden  ailece gördüğmüz baskı zulüm ve etnik ayırımcılık uygulamalarını adeta gizledim.  Günümüzde ise bu korkuların,endişelerin ve susmaların hiç bir işe yaramadığını ve bundan sonra da yaramayacağının farkına  ve bilincine vardım  ve aşağıdaki hayat hikayemi kaleme alarak sizilerle paylaşmak istedim. dır,aylardır, belki yıllardır çektiğim, anlatmaktan korktuğum ve gizli tutmaya çalıştığım bu acılarımı sonunda sizlerle paylaşmak istedim.

Benim gerçek  hikayem aşağıdadır.Lütfen bu hayat hikayemi sonuna kadar okuyunuz .

Doğu Türkistan’daki Çin İşgal yönetiminin  acımasızlığını, vahşetini sadece Müslüman Türklere yaptığı etnik  ayırımcılık ve soykırım   uygulamaları ile Dildaş,Soydaş.Dindaş ve Kardeş Doğu Türkistanli Müslüman Türklerini  dramatik durumları hakkında  bilgi sahibi olmanız amacı ve mazlum Kardeşlerimize bu konuda yardım ve katkı’da bulunmanız  için bu hayat hikayemi paylaşmış bulunuyorum. Lütfen  Doğu Türkistan’da dini ve  milli kimliği ile öz benliğini koruyabilmek için mücadele etmekte olan Kardeşlerinizi unutmayınız. Onlara bir şekilde yardım ediniz. Daha sonra ise, Dualarınızda unutmayın.

 Aşağıda okuyacağınız benim hikayem sadece benim değil  Doğu Türkistan’da ve muhacerette yaşayan  her Uygur ve Kazak Türkü’nün gerçek hikayesidir . 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı
Etiketler: » » » » » » »
Share
1468 Kez Görüntülendi.