logo

trugen jacn

DOĞU TÜRKİSTANLI HOCA ABDULLAH HOTEN ÇİNVEBASI COVİD-19 ‘DAN VEFAT ETTİ

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Doğu Türkistanlı Uygur Türkü Hoca Abdullah Hoten (55) yakalandığı Çinvirüsü Covid-19 adlı Çinvebasından kurtulamayarak hakkın rahmetine kavuşmuştur.

” Allah’tan geldiniz ve bize (Allah’a)döndürüleceksiniz ! “

Hoca Abdullah Hoten, 29 Mart 2020’de öksürük ve yüksek ateş şikayeti ile Bakırköy Sadı Koruk Eğitiim ve Araştırma Hastanesine başvuurmuş ve yapılan muayenesinde Çirvirüsü tesbiti pozitif çıkmıştır.Bunun üzedire kendisi hemen hastaneye yatırılmış ve tedaviye başlanmıştır. Ancak 06 Nisan günü kendisi Maltepe’deki MedicalPark Hastanesi yoğun bakım servisine naklıdilmiştir. Ancak kendisine yapılan tüm tedavilerden olumlu sonuuç alınamamış ve 09 Nisan 2020 saat 10.oo’da vefat etmiştir.

Merhum Hoca Abdullah Hoten İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı ve zulmündeen kurtulmak ve çocuklarını okutarak onların iyi yetişleyerini sağlamak için çok meşakkatlı bir serçte Türkiye’ye gelmiş ve Kücükçekmece İlçesi Sefaköy’deki yakınlarının yanına yerleşmiş ve daha sonra Türk Vatandaşlığı kazanmıştır. Yıllardan beri maliki olduğu küçük aracı ile İstanbul Sebeze ve Meyva Toptancı Halı’nda nakliyeci olarak çalışıyor ve ailesinin geçimini sağlıyordu.Merhum evli ve 4 çocuk sahibi idi.

Kendisi Doğu Türkistan toplumunda dini ve milli değerlerine son derece bağlı, ibadetlerini asla aksatmayan çok dindar, münis,yardımsever Allah,Vatan ve Millet aşığı bir kişi olarak tanınıyordu. Doğu TÜrkistan davası ile ilgili tüm faaliyetlerine işini gücünü bırakarak katılır ve katkı verirdi. Kendisi bu Çinvebası Covid-18 yüzünden hayatını kaybeden ilk Uygur Türkü olmuş ve vefatı büyük üzüntü yaratmıştır.

Çin Zulmünden Kaçtı,Türkiye’de Çinvirüsü’nden Hayatını Kaybetti

Hoca Abdullah Hoten, ÇKP Faşizminin işgalindeki kadim Türk Yurdu Doğu Türkistan’dan 1995 yılında Türkiye’ye hicret ederek yerleşti. Ülkesindeki Çin işgalı devam ediyor ve Çin’in soykırım cinayeteleri insanlık suçu olarak zirveye ulaşmıştı. Merhum Yurdundaki Çin mezalimi ve soykırımından ve Kardeşlerinin uğradığı haksızlıklardan ve dramatik durumundan son derece üzüntülü ve müstaripti. Ancak Çinli işgalcılar Çinvirüsünü ülkemize de bulaştırarak merhumu burada da rahat bırakamadı ve yüzlerce Kardeşlerimiz ile birlikte onun da ölümüne sebep oldu. Merhumun cenazesinin Cinvirüsünden korunma tedbirleri çerçevesinde defnedileceği öğrenildi.

Merhumu ülkesinde ve Türkiyemizde de rahat bırakmayan ve Wuhen’de ürettiği Çirvirüsü Vebası salgınını Ülkemize de bulaştıran Soykırımcı ÇKP Faşist rejiminin bir an önce insanlık dünyasından defedilmesi için Allah Taala’nın Kahhar ismi ile en yakın zamanda kahrederek cezalanadırmasını niyaz ederiz.Amin

Abdulvaris Hoten paylaştı: 9 Nisan 2020 Perşembe

Merhuma Allah’tan rahmet ve mağfiret,ailesi.yakınlarına sabricemil ve başsağılığı dileriz.Mekanı cennette olsun.

UYARI : Çirvirüsü COVİD-19 Çinvebasından korunmak için Sağlık Bakanlığımızın 14 maddeden oluşan talimatlarına MUTLAKA uyunuz !

Hayatınızın risk altına girmemesi için mutlaka EVDE KALINIZ !

Etiketler: » » » » »
Share
658 Kez Görüntülendi.