logo

trugen jacn

DOĞU TÜRKİSTAN KADİM TÜRK VATANIDIR,ASLA KADERİNE TERK EDİLEMEZ !

Bursa- Osmangazi Belediyesi’nin Çin’in Ankara Büyükelçiliği ile birlikte Çin Halk Cumhuriyet’inin 70’ci yılını kutlamak için Panorama 1326 Müzesinde yapacağı etkinlik MHP,İYİ, SP,DP, DSP , CHP, BBP,GP partileri İl Teşkilatları ile Sivil Toplum Kuruluşları duyarlı Bursalı Vatandaşlarımızın ve Bursa kamu oyunun yoğun tepkisi ve protesto eylemleri yapabilecekleri endişesi ile iptal edildiği açıklandı.

“DOĞU TÜRKİSTAN VATANDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ!”

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Davetiyenin sosyal medya üzerinden yayınlanması sonrası MHP,İYİ,SP,DP,DSP,CHP,BBP,GP Teşkilatları ile STK’lar olayı kınayan açıklamalarda bulundu. Davetiyenin yayınlanmasından 1 saat sonra basın yayın organlarına “zalim Çin’den, biz mazlum Doğu Türkistan’dan yanayız. Bursa Osmangazi Belediyesince Çin Devleti’nin 70. Kuruluş yıl dönümü münasebeti ile yarın 22.01.2020 tarihinde saat 15:00 te Panorama 1326 Fetih Müzesi’nde fotoğraf sergisi açılışı yapılacaktır. Çin’ in Doğu Türkistan da uyguladığı işgal ve insanlık dışı muameleler bütün medeni dünya tarafından protesto edilirken Osmangazi Belediyesi’ nin böylesi bir organizasyonu yapması kabul edilemez. Bu neden ile yarın 22.01.2020 saat 15:00 te Çin Devleti ve Osmangazi Belediyesi protesto edilecektir. Bilgilerinize sunarız.” Gönderileri düşmeye başladı. Osmangazi Belediyesinin ise yoğun gelen tepkiler nedeniyle sosyal medyası çökerken kısa süreliğine santrali kilitlendi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar gelen tepkiler üzerine etkinliğin iptal edildiği bilgisi paylaşarak, Bursalılara duyurdu.

Kaynak : https://www.yenimarmaragazetesi.com/dogu-turkistan-vatandir-kaderine-terk-edilemez-5543.html?fbclid=Iw (Fatma DİLLİOĞLU’nun Özel haberi )

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1977 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ