logo

trugen jacn

DOĞU TÜRKİSTAN DAVASI VE AVRASYACILAR

Berkant PARLAK

Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da Türklere yönelik zulümler sürüyor. Zulümlerin yanı sıra Doğu Türkistan’ın şu anki en önemli sorunu, Türkiye’nin siyasî olarak desteğini çekmesi. Bu durum karşısında Çinlilerin tek yaptığı ise ellerini ovuşturmak oluyor.

Çin’in bu konudaki tavrını ilk kez, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Doğu Türkistan davasının önemli mücadele isimlerinden Doç. Dr. Erkin Emet’in konferansında  öğrendik. Geçtiğimiz mayıs ayında KTÜ’de konuşan Emet, Çin’in 15 Temmuz’dan sonraki süreçte Türkiye’ye karşı belli dayatmalarda bulunduğunu kaydetti.

Çin’e kaçan FETÖ’cüler üzerinden Türkiye’ye şantaj yapan Çin, kendisindeki FETÖ’cülere karşılık bizim topraklarımızdaki masum Doğu Türkistanlıları istediği ifade edildi. Bilhassa ABD destekli bu 15 Temmuz kalkışmasının hemen ardından Türkiye’yi bekleyen en büyük tehlike Rusya-Çin cephesiyle “koşulsuz” siyasî iş birliğine gitmekti. Korkarız, bu iş birliği Türkiye’yi ve soydaşlarımızı zor durumda bırakacak.

Bu duruma alkış tutanlar, yüzünden gülücükler okunanlar ise içimizde görünüp bizden olmayan Avrasyacılar!

Tek karşıtlıklarını “Amerika ve Avrupa karşıtlığı” üzerine kurgulayıp “millî duruş sergilediklerini zanneden” bu kitle, Doğu Türkistan davasını da töhmet altında bırakmak istemektedir.

Avrasyacıların en popüler yayın organı Aydınlık’ta Doğu Türkistan davası “bölücülük” olarak lanse edilirken Çin’in Uygur Türkleriyle ilgili yaklaşımlarında “Atatürk modeli” uyguladığı yalanını utanmadan kaleme almaktadırlar. İçimizdeki (!) Avrasyacılar ne yazık ki yerlilik ve millîliğin çok çok uzağındadırlar. Yerli ve millîlik “Ne Amerika ne Rusya ne Çin!” demekten geçer. Eli kanlı terör örgütü PKK’nın alçak bölücü başına gül verip Doğu Türkistan davasına “bölücülük” demenin ne manaya geldiğini Türk milleti elbette görmektedir.

Doğu Türkistan toprakları kadim Türk toprağıdır. Türklere aittir ve Türkler yaşamaktadır. Türkler burada geçmişte birçok siyasî yapı kurmuştur ve yine kuracaktır. Buna kimse engel olamayacak. Geleceğin güçlü Türk birliğinde Türkiye’nin ne Amerika’ya ne Çin’e göbek bağı kalmadığı gün göreceğiz.

YAŞASIN BAĞIMSIZ DOĞU TÜRKİSTAN !

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava

KAYNAK : http://otukendergi.com/dogu-turkistan-davasi-ve-avrasyacilar/? 

Etiketler: » » » » » » »
Share
376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ