logo

trugen jacn

ALİMLER,YAZARLAR VE STK.LARDAN YENİ BİR HAMLE : DOĞU TÜRKİSTAN YALNIZ DEĞİLDİR !

İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’daki dini.etnik soykırım cinayetlerine karşı ülke genelinde yeni bir kampanya başlatıldı.Ünlü din Alimi ve Tebliğcı Dr.İhsan Şenocak ile Yesevi Alperen Ocağı Derneği öncülüğünde sosyal medya üzerinden “DOĞU TÜRKİSTAN YALNIZ DEĞİLDİR ” etiketi ile bir kampanya başlatıldı.Türkiye genelinde bir çok ünlü isimler ve kanaat önderlerinin de destek verdiği TT(Trend Topic)olan bu girişime binlerce twit atılarak destek verildiği görüldü.

Doğu Türkistan Yalnız Değildir!

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Kadim Türk yurdu Doğu Türkistan’ı işgal edip bir asırdır arşı titreten zulmü Müslüman Türklere uygulayan Çin, son yıllarda açtığı Toplama Kamplarında bir milleti toptan yok eden soykırım faaliyetlerine başladı.

Atayurdumuz, hem din hem de kan kardeşlerimizin yaşadığı soykırım henüz devlet nezdinde cılız tepkilerle karşılansa da Müslüman Türk halkı kardeşlerini yalnız bırakmıyor.

Sosyal medyada #DoğuTürkistanYalnızDeğildir etiketi ile binlerce tweet atıldı.

Türkiye gündeminde TT (Trend Topic) olan etikete ünlü isimler de destek verdi.

Yesevi Alperen Derneği başkanı Kürşat Mican:

“katil Çin tarafından, asgari insan haklarından bile mahrum bırakılarak zindanlara atılan, asimilasyonlara maruz kalan, kendi topraklarında adeta açık cezaevi hayatı yaşatılan,akla hayale gelmeyecek işkencelere uğrayan #DoğuTürkistanYalnızDeğildir” dedi.

İhsan Şenocak Hoca:

“Bugün camileri yıkılan,erkekleri zindanlara atılan, kadınlarının iffeti çiğnenen DOĞU TÜRKİSTAN’da, Çin tarafından yıkılan İSLAM Devleti, KAŞGAR HANLIĞINDA Abdülhamid adına hutbe okunur,bayrak olarak Osmanlı sancağı açılırdı. Osmanlı toprağı olan #DoğuTurkistanYanlızDeğildir”

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan:

“DoğuTürkistan’da kardeşlerimiz,

Müslüman nüfusu sessizce yok ediliyor…
*
1200 kampta 500 bin çocuk ailesinden koparılıyor, mankurtlaştırılıyor!
*
Allah seni kahretsin, perişan etsin lanetli Çin!
*

#DoğuTürkistanYalnızDeğildir”

Kaynak : habernida.com – sosyal medya

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
862 Kez Görüntülendi.