logo

trugen jacn
14 Mart 2015

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN : TÜRKİSTAN, FİLİSTİN VE MYANMAR’DA İNSANLAR İNANÇLARINDAN DOLAYI VAHŞİ ŞEKİLDE ÖLDÜRÜLÜYOR..!

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM)    

13 Mart Cuma günü Genç Memur-Sen tarafından Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen “100. Yılında Çanakkale Ruhu ve Gençlik” Programı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

IMG_0919.JPG görüntüleniyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. İstanbul Tarihi Türk Müziği Mehter Topluluğu tarafından yapılan gösterinin ardından şiir dinletisi gerçekleştirildi. Türkçe, Kürtçe, Lazca ve Arapça söylenen Çanakkale Türküsünün ardından konuşmalara geçildi.
Ülkemizde,çevremizde ve dünya’da meydana gelen olaylara da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam dünyasının en mazlum ve mağduru Doğu Türkistan’ı, Filistin ve Myanmar’ı gündeme getirdi ve de  bu ülkelerin durumuna değinerek  şöyle konuştu,

” BİZ ASLA BÖYLE OLMADIK, OLMAYACAĞIZ ”

Filistin’de, Myanmar’da, Türkistan’da insanlar inançlarından dolayı zulme uğrarken, en vahşi şekilde öldürülürken modern vicdanın, kutup ayılarının azalan sayısına odaklanmış durumda olduğunu ifade eden Erdoğan, ”Yaptıkları bu. Bir tarafta kendisine karşı savaşmış, kendisini öldürmek için oraya gelmiş olana merhametle muamele eden bir anlayış. Öteki tarafta en acı manzaralar karşısında bile vicdan pusulası çalışmayan günümüz modren dünyası. Biz asla böyle olmadık, olmayacağız. Sevgili gençler, bizim dedelerimiz böyle olmadı. Bizim ecdadımız, şairlerimiz böyle olmadılar. Asım’ın neslinde bakıyorsunuz Akif hiçbir zaman bize böyle nasihatta bulunmadı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy’un ”Zulmü Alkışlayamam” şiirinden “Yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum, kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum, kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim, onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim, ‘adam aldırma da geç git’ diyemem aldırırım, çiğnerim, çiğnenirim, Hakkı tutar kaldırırım, zalimin hasmıyım amma severim mazlumu” dizelerini okuyarak, şöyle devam etti: “Asım’ın nesli bu. Biz, insanı yaradılmışların en şereflisi gören bir inancın mensupları olarak vicdan pusulamızı asla kaybetmeyeceğiz, asla devre dışı bırakmayacağız. Biz, dünyanın en muhteşem cenklerini yapmış, en muhteşem zaferlerini kazanmış bir ecdadın torunları olarak, atalarımızın savaşın en sıcak anında dahi ortaya koydukları o asil duruştan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu bizim zafımız değil tam tersine bizi diğerlerinden ayırt edici vasfımızdır. Selahattin Eyyubiler, Alparslanlar, Fatihler, Kanuniler, Çanakkale kahramanları, Gazi Mustafa Kemal, işte bu şekilde tarihteki şerefli yerlerini almışlardır.”

şeklinde konuştu.

Kaynak : http://www.memursen.org.tr/haber/genc-memur-sen-turkiye-bulusmasi-buyuk-coskuyla-yapildi/

Etiketler: » »
Share
1262 Kez Görüntülendi.