logo

trugen jacn
29 Temmuz 2015

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇİN’İN BAŞKENTİ PEKİN’DE TÖRENLE KARŞILANDI.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çin Halk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdiği iki günlük resmi ziyaret kapsamında mevkidaşı Şi Cinping ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan için düzenlenen resmi karşılama töreninde Çinli çocuklar, ellerindeki Çin ve Türkiye bayraklarını coşkuyla salladı. Erdoğan da çocuklara alkışla karşılık verdi.

30626116

Devlet Başkanlığı’nın yanı sıra, Çin Komünist Partisi Genel Sekreterliği görevini yürüten Şi Cinping tarafından devlet töreniyle karşılanan Erdoğan, daha sonra beraberindeki bakanlar ve dışişleri yetkilileriyle birlikte heyetler arası görüşmeye geçti. Taraflar, görüşmenin ardından bir dizi ikili anlaşmanın imza törenine tanıklık etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre, heyetler arası görüşmede iki ülke arasındaki işbirliği ve işbirliği imkanları ele alındı. Bunun yanı sıra, her iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve uluslararası sorunlar üzerinde de istişarede bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal kongresi Başkanı Zhang Decıang ile de ikili görüşmede bulundu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/29674806.asp

Etiketler: » » » »
Share
1458 Kez Görüntülendi.